Messenger dla Windows 10 doczekał się nowej funkcji, która, choć jeszcze w wersji beta, działa już dobrze. Także osoby korzystające z komputerów od Apple będą mogły z niej skorzystać. Wprawdzie to rzecz, która nie jest w żaden sposób rewolucyjna, to jednak stanowi spore udogodnienie. A szczególnie dla tych, którzy chcą w danym momencie rozmawiać jedynie z konkretnymi osobami.

Messenger dla Windows 10 z nową funkcją

Messenger, czyli Facebookowy komunikator, dobrze sprawdza się w wersji mobilnej. Wprawdzie można narzekać na to, że zajmuje trochę za dużo miejsca, a niektóre funkcje nie są dobrze rozmieszczone, to jednak korzysta z niego masa użytkowników. Jednak korzystanie z tego samego komunikatora na Windowsie takie wygodne już nie jest. Brakował ważnej funkcji, która ułatwiałaby pracę. Teraz to się zmieni, a częściowo już się tak stało, bo nowa funkcjonalność dostępna jest w wersji beta komunikatora.

Messenger dla Windows 10 pozwala teraz bowiem na to, by wydzielać konkretne okna czatu. Nie trzeba więc pozostawać w obrębie aplikacji, by rozmawiać z konkretnymi osobami (np. z pracy czy szkoły). Reszta konwersacji może być wykonywana już w aplikacji lub też przez nas ignorowana w chwili, kiedy korzystamy tylko z osobnych okien dla chatu. Żeby taką rozmowę wydzielić, trzeba po prostu kliknąć ikonę rozmówcy prawym przyciskiem myszy i wybrać „Otwórz w nowym oknie”. Wersja beta Messengera nie wymaga od nas wprowadzania żadnych zmian w ustawieniach. Wszystko jest już gotowe do wykorzystania.

Zobacz też: Co przyniesie nowa gra od Rocksteady Studios?

Nie wiadomo kiedy ta funkcja trafi do finalnej wersji aplikacji na Windows 10 i macOS, ale zapewne stanie się to w ciągu najbliższych tygodni. Nie jest to może duża rzecz, ale cieszy.

Źródło: Microsoft / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.