ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NVIDIA prezentuje Transformera Prime z ICS

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

ASUS-Transformer-2
Według pierwszych zapewnień producenta, nowy ASUS Eee Pad Transformer Prime wejdzie do sprzedaży wyposażony w Androida 3.2 Honeycomb, który jest obecny na tabletach już od jakiegoś czasu. Wiadomo też, że ma on szybko otrzymać oficjalną aktualizację do najnowszego oprogramowania Android 4.0 IceCream Sandwich, które jest dostępne zarówno dla tabletów, jak i smartfonów.

Okazuje się, że programiści NVIDII wzięli sprawy we własne ręce i przygotowali demonstrację pokazującą funkcjonowanie nowego systemu na Transformerze Prime. Nie jest ona szczególnie dogłębna i skupia się wyłącznie na kilku podstawowych elementach. Przedstawiono na niej funkcjonowanie nowego launchera i przechodzenie z poziomu listy aplikacji do listy widżetów oraz możliwość szybkiego tworzenia katalogów. Oprócz tego pochwalono się  też wydajnością układu Tegra 3, który pozwolił na praktycznie natychmiastowe, płynne odtworzenie materiału wideo o rozdzielczości 1080p. Na filmie pokazano też nową wersję udanej gry Riptide GP, która została zoptymalizowana pod cztery rdzenie i oferuje widowiskowe efekty wizualne.

Jesteśmy bardzo ciekawi, co zaoferuje nam finalna wersja oprogramowania IceCream Sandwich na Transformerze Prime, mamy tez nadzieję, że ASUS będzie kontynuował szybkie i częste wypuszczanie aktualizacji dla swoich urządzeń. 

źródło: theverge.com 

Sprawdź najnowsze wpisy