Nowy smartfon od Xiaomi za 250 złotych? Chińczycy nie przestaną nas zadziwiać

Newsy

xiaomi redmi 80 dolarow 250 zlotych

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Czytając powyższy tytuł zapewne wielu z Was ma w głowie kilka propozycji tego typu smartfonów, ale od firm tworzących – najłatwiej to ujmując – nienadające się do normalnego użytkowania urządzenia. Tym razem jednak mowa o Xiaomi, a więc producencie, który już niedługo może zagrozić liderom mobilnego rynku.

 

Obecnie niewiele wiemy na temat smartfonu za 250 złotych. Z pewnością nie możemy spodziewać się topowej specyfikacji, ale wiemy chociażby tyle, że za produkcję wyświetlacza ma być odpowiedzialna firma BOE Technology, która specjalizuje się właśnie w tanich produktach. Wśród plotek można nadmienić, że będzie to pośredni następca obecnie sprzedawanego Redmi 1S, który jednak jest droższy i z pewnością nie można powiedzieć, iż jest to na tyle słaby telefon, aby jego następca miał kosztować tak mało. Tym samym, wiele podejrzeń padło na ujawnionego w procesie certyfikacji TENAA model, który możecie ujrzeć na początku newsa.

 

Powiększone, ubogie portfolio Xiaomi, ograniczające się obecnie do 3 modeli (Redmi 1S, Note oraz MI4) z pewnością pozwoli jeszcze bardziej zdobyć rynki wschodzące (typu Indie), na których Chińczycy cieszą się ogromną popularnością. Pozostaje jeszcze pytanie – kiedy pojawi się oficjalna dystrybucja w Europie? W Polsce smartfony – jak i akcesoria – Xiaomi cieszą się ogromną popularnością toteż zapewne pojawienie się sieci serwisowej sprawiłoby, że obecni producenci mieli by problem z rywalizacją. A Wy, jak postrzegacie tę chińską firmę?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x