Nowy smartfon od Xiaomi za 250 złotych? Chińczycy nie przestaną nas zadziwiać

Łukasz Pająk Newsy 2014-12-15

xiaomi redmi 80 dolarow 250 zlotych

 

Czytając powyższy tytuł zapewne wielu z Was ma w głowie kilka propozycji tego typu smartfonów, ale od firm tworzących – najłatwiej to ujmując – nienadające się do normalnego użytkowania urządzenia. Tym razem jednak mowa o Xiaomi, a więc producencie, który już niedługo może zagrozić liderom mobilnego rynku.

 

Obecnie niewiele wiemy na temat smartfonu za 250 złotych. Z pewnością nie możemy spodziewać się topowej specyfikacji, ale wiemy chociażby tyle, że za produkcję wyświetlacza ma być odpowiedzialna firma BOE Technology, która specjalizuje się właśnie w tanich produktach. Wśród plotek można nadmienić, że będzie to pośredni następca obecnie sprzedawanego Redmi 1S, który jednak jest droższy i z pewnością nie można powiedzieć, iż jest to na tyle słaby telefon, aby jego następca miał kosztować tak mało. Tym samym, wiele podejrzeń padło na ujawnionego w procesie certyfikacji TENAA model, który możecie ujrzeć na początku newsa.

 

Powiększone, ubogie portfolio Xiaomi, ograniczające się obecnie do 3 modeli (Redmi 1S, Note oraz MI4) z pewnością pozwoli jeszcze bardziej zdobyć rynki wschodzące (typu Indie), na których Chińczycy cieszą się ogromną popularnością. Pozostaje jeszcze pytanie – kiedy pojawi się oficjalna dystrybucja w Europie? W Polsce smartfony – jak i akcesoria – Xiaomi cieszą się ogromną popularnością toteż zapewne pojawienie się sieci serwisowej sprawiłoby, że obecni producenci mieli by problem z rywalizacją. A Wy, jak postrzegacie tę chińską firmę?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x