ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ASUS Padfone – znamy więcej szczegółów

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

AsusPadFone

ASUS Padfone to unikalne urządzenie zapowiedziane już kilka miesięcy temu. Przypomnijmy, że w swej istocie jest to zwyczajny smartfon oparty na Androidzie, którego możliwości można rozszerzyć przez umieszczenie go w dedykowanej stacji dokującej, która pełni funkcję tabletu. Taka kombinacja wykorzystuje podzespoły i moduły telefonu, rozszerzone o dodatkowy akumulator i duży ekran stacji dokującej. Trzeba przyznać, że jest to odważny i dosyć innowacyjny pomysł, lecz wciąż nie było nam dane przekonać się jak sprawuje się on w praktyce.

Przyjmuje się, że premiera Padfone będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku, około lutego. Pierwsze pogłoski mówiły o wykorzystaniu czterordzeniowej Tegry 3, ekranu o wysokiej rozdzielczości oraz najnowszego Androida 4.0, który został zunifikowany dla  smartfonów i tabletów.

Dziś do Sieci przedostały się kolejne informacje – tym razem źródłem przecieku jest znany GLBenchamrk, zbierający informacje o urządzeniach przechodzących w nim testy. Prawdopodobnie ktoś zdecydował się uruchomić go na przedprodukcyjnym wydaniu Padfone, o czym świadczy fakt, że maksymalna częstotliwość procesora wynosi tylko 918 MHz a domyślną wersją systemu jest Android 2.3.5 Gingerbread, jednak mimo to można wyciągnąć z tego kilka ciekawych wniosków.Po pierwsze sercem smartfonu jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, zdolny osiągać częstotliwość między 1,5 a 1,7 GHz. Dodatkowo jest on wyposażony w nowy układ graficzny Adreno 225, a całość została wykonana w procesie technologicznym 28 nm. Dziwi fakt zrezygnowania z czterordzeniowej Tegry, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak blisko przez ostatnie miesiące ASUS współpracował z NVIDIĄ.

Wiemy też, że ekran Padfone będzie posiadał rozdzielczość qHD (960×540), co jest całkiem rozsądną propozycją, lecz nie wywołuje takich emocji, jak wprowadzane od niedawna ekrany HD. Nie wiemy jednak w jakiej technologii została wykonana ta matryca, brak też szczegółów dotyczących przekątnej, lecz my stawiamy na 4,3″.

Jak podoba się Wam ASUS Padfone? Bylibyście skłonni rozważyć jego zakup, czy też wolicie bardziej konserwatywne podejście, rozdzielające od siebie smartfon i tablet? Postaramy się na bieżąco informować o wszystkich nowinkach dotyczących tego interesującego urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=z5aAOKJGBjo

źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy