ASUS Padfone – znamy więcej szczegółów

Mariusz Urban 2011-11-21

AsusPadFone

ASUS Padfone to unikalne urządzenie zapowiedziane już kilka miesięcy temu. Przypomnijmy, że w swej istocie jest to zwyczajny smartfon oparty na Androidzie, którego możliwości można rozszerzyć przez umieszczenie go w dedykowanej stacji dokującej, która pełni funkcję tabletu. Taka kombinacja wykorzystuje podzespoły i moduły telefonu, rozszerzone o dodatkowy akumulator i duży ekran stacji dokującej. Trzeba przyznać, że jest to odważny i dosyć innowacyjny pomysł, lecz wciąż nie było nam dane przekonać się jak sprawuje się on w praktyce.

Przyjmuje się, że premiera Padfone będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2012 roku, około lutego. Pierwsze pogłoski mówiły o wykorzystaniu czterordzeniowej Tegry 3, ekranu o wysokiej rozdzielczości oraz najnowszego Androida 4.0, który został zunifikowany dla  smartfonów i tabletów.

Dziś do Sieci przedostały się kolejne informacje – tym razem źródłem przecieku jest znany GLBenchamrk, zbierający informacje o urządzeniach przechodzących w nim testy. Prawdopodobnie ktoś zdecydował się uruchomić go na przedprodukcyjnym wydaniu Padfone, o czym świadczy fakt, że maksymalna częstotliwość procesora wynosi tylko 918 MHz a domyślną wersją systemu jest Android 2.3.5 Gingerbread, jednak mimo to można wyciągnąć z tego kilka ciekawych wniosków.

Po pierwsze sercem smartfonu jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, zdolny osiągać częstotliwość między 1,5 a 1,7 GHz. Dodatkowo jest on wyposażony w nowy układ graficzny Adreno 225, a całość została wykonana w procesie technologicznym 28 nm. Dziwi fakt zrezygnowania z czterordzeniowej Tegry, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak blisko przez ostatnie miesiące ASUS współpracował z NVIDIĄ.

Wiemy też, że ekran Padfone będzie posiadał rozdzielczość qHD (960×540), co jest całkiem rozsądną propozycją, lecz nie wywołuje takich emocji, jak wprowadzane od niedawna ekrany HD. Nie wiemy jednak w jakiej technologii została wykonana ta matryca, brak też szczegółów dotyczących przekątnej, lecz my stawiamy na 4,3″.

Jak podoba się Wam ASUS Padfone? Bylibyście skłonni rozważyć jego zakup, czy też wolicie bardziej konserwatywne podejście, rozdzielające od siebie smartfon i tablet? Postaramy się na bieżąco informować o wszystkich nowinkach dotyczących tego interesującego urządzenia.

 

źródło: androidandme.com  • funky666

  Jest piękny, it’s beautiful…

 • Majster

  UNIKATOWE, NIE UNIKALNE…

 • pawelek243 / ztx

  ideał, szkoda, że mam tyle wydatków, bo bym kupił.
  Tablet zaplanowany mam dopiero jak kupie samochód i uzbieram na tablet kasę, ale to będzie jakiś tańszy do oglądania neta tylko, czyli nie mam co na to liczyć pewnie.

  • Gargoyle

   [quote name=”pawelek243 / ztx”]ideał, szkoda, że mam tyle wydatków, bo bym kupił.
   Tablet zaplanowany mam dopiero jak kupie samochód i uzbieram na tablet kasę, ale to będzie jakiś tańszy do oglądania neta tylko, czyli nie mam co na to liczyć pewnie.[/quote]
   A kogo to obchodzi kiedy masz zamiar kupic tablet i ze najpierw chcesz kupic samochod? Zal.

 • takaszi

  Na podstawie moich obserwacji, zachowań producenta:
  1. w sprawie aktualizacji to reszta może się tylko wstydzić,
  2. co do jakości brak zastrzeżeń,
  3. co do wydajności zero problemów.

  Opinia na podstawie Transformera.
  Więc ich telefon kupie z przyjemnością i zerem obaw. A takie coś to po prostu marzenie.

 • unguided1989

  Hmm rozwiązanie jak dla mnie średnie, nie każdy chce mieć telefon asusa, mimo że posiada tablet tej samej firmy, w tym przypadku jest koniecznością kupno ich telefonu, sprytne ze strony producenta bo sprzeda (jeśli sprzeda), i zarobi na dwóch rzeczach naraz 😛

  • pikczer

   Bzdura. Przecież to urządzenie nie jest tabletem, tylko samym ekranem.

 • negocjatorek

  Dla mnie idealne rozwiązanie. Ciekawe tylko jaka będzie cena.

 • mikes

  Będę się powtarzał ale chętnie kupiłbym „Padformera”, czyli połączenie Transformera z Padfonem.

  • garhuy

   Właśnie o tym marzę…

   Telefon -> Tablet -> Netbook

   • rammiro

    Pójdźmy krok dalej 😉

    MP4 -> Smartfon -> Tablet -> Netbook -> PC

    Na końcu (netbook->PC) podłączamy większy monitor 😛

   • jacko90

    Gdy pierwszy raz zobaczyłem ASUS Padfone, pomyślałem o tym samym. Idealne rozwiązanie.

 • Cytus

  jeżeli będzie co najmniej jeden port usb i hdmi w docku + dodatkowa bateria pozwalająca na wydłużenie czasu o 6-8 godzin , i nie będzie problemu ze złaczem (telefon-pad) to wciągam od razu {oczywiście jeżeli cena nie będzie na poziomie 4000 ) za takie cacuszko jestem gotów dać do 3000 i jeżeli się zmieszczą w tej cenie to gratuluję , i czekamy na dalsze info

 • icywind

  Byłby to dobry pomysł gdyby jeszcze wykorzystali potencjał ICS który jak wiadomo działa na telefonach i na tabletach.
  Z tym windowsem to chyba jakaś wpadka.

 • rafal_0

  Fakt jest przeglądarka IE na Tabie, ale to pewnie tylko obrazek, żeby pokazać a nie system.
  Widać że jak dotknął palcem ekranu to wyskoczyła tabelka i tam chyba jest napisane … image, pewnie kopiuj image lub coś tam z obrazkiem.

  • slababateriaa

   Wyraźnie widać, że wszystkie obrazy na ekranach są wklejone w postprodukcji.

 • lode

  Zastanawia tylko ten windows 7 w tym doku czy jak to nazwać, widać dokładnie IE i w7, dziwne czyżby o czymś nas nie informowali? a z drugiej strony na telefonie jest android, co jest grane?x