ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsun One UI

Aktualizacja One UI 2.5 dla flagowców Samsunga – miła niespodzianka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aktualizacja One UI 2.5 zaczęła być właśnie wypuszczana dla ostatnich flagowców Samsunga. Zważywszy na to, że nowa wersja nakładki systemowej została zaprezentowana przy okazji premiery Galaxy Note20, mówimy tutaj o iście ekspresowym tempie. Szczególnie w świecie Androida, gdzie niekiedy na nowe wersje nakładek czeka się miesiącami.

Aktualizacja One UI 2.5 od Samsunga

Aktualizacja One UI 2.5 od Samsunga
Fot. SamMobile

Oczywiście aktualizacje samych producentów to odrobinę co innego, niż przesiadka na zupełnie nową wersję systemową. Niemniej posiadaczy flagowców Samsunga powinno ucieszyć to, że w Europie już pojawiają się nowe wersje. Zła informacja jest taka, że jeszcze nie są skierowane do Polski, ale zapewne to kwestia kilku tygodni, a nie miesięcy. Aktualizacja One UI 2.5 dotyczy w tym przypadku modeli z rodziny Galaxy. Konkretniej smartfonów Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra. I wszystkie dotyczą wersji urządzeń, które obsługują standard 5G. Nazwy aktualizacji to: G981BXXU4BTH5, G986BXXU4BTH5 oraz G988BXXU4BTH5.

Urządzenia z tej serii, które nie obsługują jeszcze 5G, także powinny „na dniach” dostać aktualizację. Nowa wersja nakładki od Samsunga przynosić ma m.in. możliwość bezprzewodowej obsług DeX. To z pewnością przypadnie do gustu osobom stale korzystającym z tej funkcji. Dość mocno podkreślano jej zalety podczas premiery serii Note20. Teraz posiadacze Galaxy S20, także będą mogli to sprawdzić na własnej skórze. Do tego dochodzi jeszcze m.in. poprawiony tryb Pro w aparacie.

Zobacz też: Ta aktualizacja Lightrooma sporo kosztowała użytkowników.

Widać, że Samsung chyba na poważnie podchodzi do swoich deklaracji. Zapowiadano bowiem, że sprzęty będą dostawały aktualizacje przez dłuższy okres. W tym także modele, które nie należą do kategorii flagowców. Aktualizacja One UI 2.5 pojawiła się wyjątkowo szybko. I choć jeszcze nie wszędzie, widać, że zapowiadane zmiany faktycznie są wprowadzane w życie. I bardzo dobrze.

Źródło: GSM Arena / SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy