Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na spotkanie, związane z zagadnieniem, jakim są federacyjne chmury obliczeniowe. Wydarzenie miało odbyć się już dzisiaj, jednak ze względu na dużą ilość chętnych przeniesiono je na za tydzień. W efekcie wciąż można zgłaszać chęć uczestniczenia w spotkaniu.

Federacyjne chmury obliczeniowe – spotkanie online

Resort cyfryzacji poinformował, że organizuje wydarzenie, wychodząc naprzeciw planom Komisji Europejskiej dot. Europejskiej Federacji Chmur i Przestrzeni Danych. Plan wydarzenia prezentuje się następująco:

  • Panel I – Wymiar krajowy federacji chmur. Doświadczenie polskiej administracji z rynkiem usług chmurowych (Tomasz Marcinek)
  • Panel II – Wymiar europejski federacji chmur. Europejska strategia w zakresie danych – federacja chmur (Justyna Romanowska)
  • Panel II – Wymiar europejski federacji chmur. GAIA-X (Katarzyna Prusak-Górniak)
  • Panel III – Wymiar cyberbezpieczeństwa federacji chmur. Krajowy System Cyberbezpieczeństwa (Robert Kośla)
  • Panel III – Wymiar cyberbezpieczeństwa federacji chmur. Standardy Cyberbezpieczeństwa Chmur Obliczeniowych (Robert Kośla)

W trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję. Zależy nam, aby w trakcie spotkania wymienić poglądy i informacje z przedstawicielami firm, które już teraz – na terenie Polski – oferują usługi chmurowe – tłumaczy Ministerstwo Cyfryzacji i doprecyzowuje, że chodzi o usługi związane z masowym gromadzeniem danych, przetwarzaniem dużych zestawów danych, wykorzystaniem edge computingu, zautomatyzowanymi modelami analitycznymi, jak również uczeniem maszynowym.

Czytaj także: Internet mobilny nad morzem – kto był najlepszy w ostatnich miesiącach?

Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 sierpnia o godzinie 11:30. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa jednak we wtorek 25 sierpnia. Zgłoszenia można nadsyłać na adres [email protected]. W odpowiedzi uczestnik otrzyma szczegółowe informacje, jak dołączyć do spotkania. Główny temat wydarzenia to ramy współpracy administracji publicznej i firm przy tworzeniu nowych modeli biznesowych i platform usługowych wykorzystujących przetwarzanie w chmurach obliczeniowych.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.