Orange poinformowało, że obniża ceny połączeń telefonicznych na Białoruś. Analogicznie postępuje nju mobile, marka działająca w sieci Orange. Analiza ruchu w sieci mobilnej wykazała, że połączeń z Polski na Białoruś jest w ostatnim czasie znacznie więcej, niż zwykle, stąd taki ruch ze strony Orange.

Oto nowe ceny połączeń na Białoruś w Orange i nju mobile

orange ceny połączeń na Białoruś

Obniżka dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych w Orange Polska i nju mobile na białoruskie numery stacjonarne i komórkowe.

Klienci indywidualni zapłacą 1 zł za minutę połączenia na Białoruś. Orange wprowadza więc taką samą stawkę, jaka obowiązuje do krajów Unii Europejskiej. Klienci biznesowi również zapłacą 1 zł brutto za minutę połączenia. W zależności od posiadanej przez nich oferty oznacza to obniżkę w wysokości 40-50% od standardowej ceny. Do kiedy obowiązują nowe stawki? Orange poinformowało, że do środy 2 września. Do tego samego dnia w ramach Orange Flex można aktywować promocyjne pakiety na połączenia z białoruskimi numerami:

  • 10 minut za 5 zł – kod BIALORUS10
  • 100 minut za 15 zł – kod BIALORUS100

Czytaj także: TSMC świętuje – proces technologiczny 7 nm bije rekordy

Promocyjne pakiety są ważne przez 14 dni od ich aktywacji. W aplikacji Orange Flex znajdują się one w zakładce kody promocyjne. Z analizy Orange wynika, że ruch pomiędzy Polską a Białorusią w roamingu się nie zwiększył. Dlatego operator obniżył ceny połączeń międzynarodowych, gdzie ruch był już większy. Ma to być odpowiedź na potrzeby Białorusinów.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.