ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowa wersja Sony Xperia 1 II

Nowa wersja Sony Xperia 1 II – Japończycy zaszaleli, ale tak odrobinę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowa wersja Sony  Xperia 1 II najprawdopodobniej nie pojawi się w naszym kraju, ale nigdy nie można być wszystkiego pewnym. Wiadomo za to, że sprzęt zadebiutuje w Japonii pod koniec października tego roku. Wprawdzie ostatni flagowiec od Sony nie doczeka się gigantycznych zmian, ale jednej konkretnej, to ta może być znacząca. Co przyniesie nowa wersja i ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Nowa wersja Sony Xperia 1 II

Nowa wersja Sony Xperia 1 II
Nowa wersja Sony Xperia 1 II

Czym będzie wyróżniała się ta wersja Sony Xperia 1 II? Firma postanowiła dołożyć do flagowca trochę RAM-u, a konkretniej dodatkowe 4 GB. Przypomnijmy, że najmocniejsza wersja do tej pory miała ich „zaledwie” 8, więc finalnie Xperia 1 II będzie ich miała aż 12 GB. Widać Sony uznało, że ich ostatni produkt potrzebuje dodatkowej ilości pamięci, ale nic więcej nie zmieniono. Pojawić ma się jeszcze jedna wersja kolorystyczna o nazwie Frosted Black, która ma mieć matowe wykończenie plecków.

I jak zwykle w przypadku Sony, pozostaje jeszcze kwestia ceny urządzenia. Nowa Xperia 1 II (QX-AT42) została wyceniona w Japonii na 124 tysiące jenów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu daje to około 4330 złotych. Zważywszy na to, że podstawowa wersja w Polsce kosztuje obecnie 4999 złotych, to za dodatkowe GB RAM przyszłoby nam pewnie sporo dopłacić. Owszem, mówimy tutaj o flagowcu, ale zdaje się, że ten jest jednak trochę zbyt drogi. Poniżej znajdziecie specyfikację nowego modelu.

Zobacz też: Bezpłatny weekend z Marvel’s Avengers.

  • Wyświetlacz: OLED, 6.5 cala, proporcje 21:9, rozdzielczość 4K (3840×1664 pikseli), obsługa HDR, odświeżanie 90 Hz (programowo)
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 865 z grafiką Adreno 650
  • RAM: 12 GB
  • Pamięć Flash: 256 GB
  • Kamera przód: 8 Mpix
  • Kamery tył: 12 Mpix z przysłoną F2.2 i Dual PDAF; 12 Mpix z przysłoną F1.7 i z Dual PDAF oraz OIS; teleobiektyw 12 Mpix z przysłoną F2.4 z PDAF oraz OIS; czujnik 3D iToF; Wykorzystana optyka pochodzi od ZEISS
  • Akumulator:  4000 mAh (szybkie ładowanie 21 W, bezprzewodowo 15 W)
  • System: Android 10

Źródło: GizChina / Sony

Sprawdź najnowsze wpisy