ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy S III z czterordzeniowym Exynosem 4412?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Samsung-Galaxy-S-III
Mijają kolejne miesiące od premiery Samsunga Galaxy S II. Nie dziwi więc to, że pojawia się coraz więcej informacji związanych z trzecią generacją jednego z najlepiej sprzedających się smartfonów z Androidem. Czego możemy spodziewać się po nowym Galaxy S?

Galaxy S II, podobnie jak poprzednia generacja tego urządzenia, sprzedaje się rewelacyjnie, zbierając kolejne bardzo pozytywne komentarze. Użytkownicy chwalą sobie działanie tego bezkompromisowego smartfona, który zdaniem wielu osób jest jednym z najlepszych urządzeń na rynku, wykorzystujących Androida.

W przypadku Galaxy S III największe zainteresowanie wzbudza to, jaki procesor zostanie wykorzystany w tym urządzeniu. Ostatnie informacje ze strony koreańskiego producenta wskazywałyby na wykorzystanie nowego dwurdzeniowego procesora Exynos 4212, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz.

Exynos 4212 z pewnością jest jedną z możliwości. Niektórzy są jednak zdania, że różnice między Exynosem 4210 a 4212 są zbyt małe, aby zagwarantować zauważalny przyrost wydajności, z jakim mieliśmy do czynienia w przypadku Galaxy S II w porównaniu do modelu I9000.

Jakie jest inne rozwiązanie? Oczywiście zastosowanie czterordzeniowego procesora. Okazuje się, że w archiwach kernela Linuksa zauważono obecność Exynosa 4412. Najnowszy model procesora Samsunga został wykonany w technologii 32 nm. Jednostka ta jest taktowana z częstotliwością 1,5 GHz.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Samsung już na początku 2012 roku zamierza zaprezentować kilka zupełnie nowych urządzeń, które pod wieloma względami będą znacznie przewyższały Galaxy Nexusa. Trzeba przyznać, że są to bardzo odważne obietnice. Jeżeli faktycznie tak miałoby być, Samsung prawdopodobnie postawi na wykorzystanie czterordzeniowego procesora.

Premiera Samsunga Galaxy S miała miejsce w czerwcu 2010 roku. W lutym tego roku oficjalnie zadebiutowała druga generacja tego smartfona. Kiedy możemy spodziewać się Galaxy S III? Najprawdopodobniej stanie się to w trakcie Mobile World Congress, który dość tradycyjnie odbędzie się pod koniec lutego. Do tego czasu na pewno pojawi się jeszcze wiele ciekawych doniesień związanych z tym urządzeniem.

źródło: AndroidandMe

Sprawdź najnowsze wpisy