A właściwie szybkość i pojemność. Mówimy tutaj o jednostkach, których pojemność sięga nawet do 2 TB. WD My Passport SSD, bo taką nazwę nosi ta seria, to niezwykle szybka i pojemna pamięć przenośna. Przy okazji w przeciwieństwie bardziej tradycyjnych dysków przenośnych wykorzystujących nośnik HDD są one znacznie bardziej odporne na ruch lub ewentualne upadki. Dzięki temu nie musimy się obawiać utraty danych za każdym razem, gdy nieco mocniej odłożymy plecak, w którym trzymamy naszą pamięć.

WD My Passport SSD

WD My Passport SSD

Seria ta jest oczywiście dostępna dla każdego. Nie ma więc konkretnej grupy docelowej, jeśli chodzi o cel lub zawód. Są one jednak przeznaczone dla konkretnych osób.

Nowa seria My Passport SSD gwarantuje wydajność, niezawodność i wszechstronność, której oczekują od nas klienci. To potężne i wyrafinowane rozwiązanie dla osób, które codziennie tworzą i gromadzą dane, hobbystów czy profesjonalistów, którzy chcą przechowywać i przenosić szybko ogromne ilości plików. Zaokrąglone narożniki, falujące akcenty i miękkie krawędzie sprawiają, że dyski prezentują się wyjątkowo elegancko – zastosowane w nich charakterystyczne wzornictwo nie pozostawia jednak wątpliwości, że pochodzą one z wielokrotnie nagradzanej i docenianej przez użytkowników serii WD My Passport.

– Stwierdziła Susan Park, vice president działu Consumer Solutions w Western Digital.

Zobacz też: Sugerowane posty na Instagramie – dzięki tej nowości zawsze będziesz miał co przeglądać

To jednak tylko deklaracje samego producenta. Nie niosą one ze sobą jednak żadnych konkretów. Dlatego warto spojrzeć, co tak naprawdę przynoszą te nowe nośniki:

  • Są oparte na technologii NVMe. Zapewnia ona prędkość odczytu danych sięgającą 1050 MB/s 1 oraz zapisu sięgającą 1000 MB/s
  • Zabezpieczenie zawartości hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES.
  • Odporność na wibrację, wstrząsy i upadki do 1,98 m.
  • Oprogramowanie pozwalające na łatwe wykonywanie backupu dużych plików na dysku lub w chmurze.
  • Złącze USB 3.2 Gen-2 z kablem USB-C i adapterem USB-A.

Jak na razie na rynku dostępne są jedynie warianty 500 GB za 780 PLN i 1 TB za 1250 PLN. Wersja 2 TB ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. 

Źródło: Informacja Prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.