A przynajmniej zakładam, że taką nazwę będzie miała ta funkcja. Oczywiście o ile w ogóle trafi ona do Polski i nie zostanie skasowana w trakcie testów. Według przecieków będzie ona agregować treści z różnych platform stearmingowych na jednej stronie. Teoretycznie jest ona już dostępna w wersji Canary przeglądarki. Mimo to wciąż nie jest ona funkcjonalna i tak naprawdę można jedynie zgadywać jaki potencjał ona ze sobą niesie.

Google Kalejdoskop

Google Kalejdoskop

Osoby, które mają wersję Canary przeglądarki po wejściu na stronę chrome://kaleidoscope/ mogą zobaczyć następujący komunikat:

Chrome Kaleidoscope nie jest obecnie dostępny dla Twojego konta. Jeśli jesteś testerem, wejdź tu: Kaleidoscope — więcej informacji.

Na szczęście portal Chrome Story miał dostęp do dwóch nowych stron dla tej funkcji, zanim został przekierowany do tej wiadomości. Pierwsza strona zawierała informację: 

Wszystkie twoje filmy w jednym miejscu.

Możesz zobaczyć wszystkie swoje ulubione filmy w jednym miejscu, bez względu na to, skąd pochodzą. Poniżej wybierz dostawców swoich usług.

Na stronie znajduje się również lista kilku usług streamingowych, w tym Netflix, Amazon Prime Video i Disney+.

Zobacz też: Niewiedza kosztuje, czyli nie płać 20 tysięcy, jak chcesz zainstalować Fortnite na iPhone

Wybranie usług i kliknięcie przycisku Dalej na dole strony przekierowuje na drugą stronę. Tam znajduje się następujące zdanie:

Kontynuj oglądanie na pozostałych swoich urządzeniach.

Pozostała część strony jest jednak pusta. Google Kalejdoskop może okazać się przydatnym dodatkiem do przeglądarki. Zwłaszcza dla osób, które korzystają z wielu platform streamingowych. Pozwoli on na łatwe zarządzanie nimi. Niestety, nie ma w sieci żadnych dalszych informacji na temat tej funkcji, ani terminu jej wydania. Biorąc jednak pod uwagę, że trwają jej testy, to powinniśmy się czegoś dowiedzieć w najbliższym czasie.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.