Epic stara się roztoczyć wokół siebie atmosferę tego jedynego sprawiedliwego. Sklepu, który oferuje przyjazne warunki twórcom i graczom — co mu się akurat udaje. Trudno zarzucić polityce prowizyjnej i rozdawaniu świetnych, darmowych gier coś złego. Rzecz w tym, że Epic wskazuje swoich konkurentów jako tych złych, którzy niszczą rynek wirtualnej rozrywki. Tymczasem sam wykupuje prawa do dystrybucji nadchodzących hitów tak, aby gracze byli zmuszeni do zakupów wyczekiwanego tytułu za jego pośrednictwem. Ten aspekt naprawdę mocno podważa jego walkę o wolność wyboru na rynku gier. Taki los spotka właśnie najnowszego przedstawiciela serii Hitman.

Hitman 3 wyłącznie na Epic

Hitman 3 wyłącznie na Epic
Fot. Epic Games Store

Osoby, które planują grać w Hitman 3 na komputerze w dniu premiery będą musiały go kupić w Epic Games Store. To będzie jedyne miejsce, gdzie będzie można nabyć grę o niezwykle skąpo owłosionych cichym zabójcy, który musi ukrywać kark przed sklepowymi skanerami. Na starcie przyznam, że konieczność robienia zakupów na Epic mi nie przeszkadza. Co prawda nie wydałem do tej pory tam nawet złotówki, mimo biblioteki kilkudziesięciu tytułów. Jednak to nie byłby dla mnie problem. Rozumiem jednak, że nie wszyscy gracze podchodzą do tego tak liberalnie. Wielu nie tknie palcem gry, dopóki ta nie trafi na Steam. Zwykle są to ludzie, którzy wysoko cenią sobie porządek w swojej bibliotece gier i chcą mieć wszystko w jednym miejscu, co jak najbardziej jest zrozumiałe.

Zobacz też: Najpopularniejszy radioteleskop świata uszkodzony – astronomowie szacują szkody

Jako dodatkowa zachęta do wypróbowania Hitman 3 na PC, gracze będą mogli pobrać reboot Hitman 2016 za darmo od 27 sierpnia do 3 września. Sęk w tym, że zatwardziali fani serii na pewno już mają je w swojej kolekcji. I to na Steam. Wielu natomiast wolałoby nie rozdzielać rodziny pomiędzy różne biblioteki z grami. To może jednak być świetne wprowadzenie do tego świata dla nowych graczy. Powodów do narzekań nie mają za to gracze konsolowi. Hitman 3 będzie dostępny na PS4 i PS5, Xbox One i Xbox Series X także w styczniu. A dzięki PSVR na konsolach Sony będzie możliwe ciche mordowanie ludzi z perspektywy pierwszej osoby. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.