Programiści najbardziej zainteresowani Androidem

2 minuty czytania
Komentarze

Android-logo-prev
Jak wiadomo, ponad 50 procent smartfonów dostarczanych na rynek działa pod kontrolą systemu Android. Jest to niezaprzeczalny sukces Google. Takie wyniki mają również bezpośrednie przełożenie na zainteresowanie wśród programistów.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, część osób rozważających zakup swojego pierwszego smartfona z Androidem bardzo często narzekała na ilość i jakość programów w Markecie, szczególnie w odniesieniu do App Store. W tej chwili takie opinie zdarzają się coraz rzadziej i jest to całkowicie naturalne.

Android rozwija się niebywale szybko, stale zyskując na znaczeniu. Fakt, że system ten znajduje się na 52,5 procenta wszystkich nowych smartfonów, które trafiają do sprzedaży, wymusza wprowadzenie pewnego rodzaju zmian. Coraz wyraźniej widać, że Android staje się jedną z najbardziej atrakcyjnych platform dla programistów.

Ostatnio IBM przeprowadził ankietę wśród profesjonalistów z branży IT, wśród których dużą część stanowili programiści. Pytanie dotyczyło tego, którą platformą są oni zainteresowani najbardziej. Okazało się, że system operacyjny Google wygrał zdecydowanie, deklasując m.in. swojego najpoważniejszego konkurenta, jakim jest iOS.

ibm-android-trend

Osoby ankietowane mogły wybrać więcej niż jedną odpowiedź. Na postawione wyżej pytanie aż 70 procent deweloperów odpowiedziała „Android”. System iOS cieszy się największym zainteresowaniem wśród 49 procent ankietowanych. Windows Phone 7 uzyskał 35 procent głosów, co nie jest najgorszym wynikiem.

Coraz większa liczba firm, które zajmują się tworzeniem programów dla systemów mobilnych, przyznaje wprost, że w ostatnich miesiącach bardzo wyraźniej widać większe zainteresowanie Androidem – liczba zamawianych aplikacji dla systemu Google rośnie coraz dynamiczniej.

Na całej tej sytuacji najwięcej skorzystają oczywiście użytkownicy, którzy będą otrzymywać do dyspozycji coraz większą liczbę lepszych programów. Najistotniejsze jest jednak to, że większość najpopularniejszych aplikacji jest dostępna również w wersji dla Androida.

źródło: BGR

Motyw