IceCream Sandwich trafia na starsze urządzenia

Newsy

Nie minęło wiele czasu od opublikowania kodu źródłowego nowej wersji Androida, a na kilku smartfonach już udało się uruchomić custom ROM-y bazujące na IceCream Sandwich. Co prawda już wcześniej kilka urządzeń było w stanie uruchomić najnowszą wersję oprogramowania, lecz były to porty pakietu SDK, którym daleko do ideału.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Jednym z pierwszych smartfonów, na których udało się postawić ROM AOSP w wersji Android 4.0.1 był Samsung Galaxy S2. Ten fakt wcale nie dziwi, jeżeli weźmie się pod uwagę, że w chwili obecnej jest to najpopularniejsze urządzenie dostępne na rynku, zrzeszające wokół siebie miliony użytkowników. Z ostatniego filmu poglądowego wynika, że oprogramowanie działa stosunkowo sprawnie, aczkolwiek daleko mu do perfekcji. Wciąż nie działają moduły Bluetooth i WiFi, nie można też dzwonić, lecz rozwiązanie tych problemów nie powinno trwać zbyt długo. Posiadaczy SGS2 lubiących testować custom ROM-y zapraszamy do podzielenia się opiniami w komentarzach, a użytkownicy oficjalnego oprogramowania nie muszą się martwić, gdyż zapowiedziana przez Samsunga aktualizacja ma się pojawić już na początku przyszłego roku.

{youtube}gprFhdxBInw{/youtube}

Urządzeniem, co do którego nie ma jeszcze pewności, czy dostanie ICS oficjalną drogą jest LG Optimus 3D. Jednak jego właściciele nie muszą się smucić, gdyż znany z pracy nad CyanogenMod deweloper Ricardo Cerqueira już wziął sprawy w swoje ręce. Wykorzystując fakt, że smartfon ten bazuje na platformie OMAP4, która jest preferowana w przypadku Androida 4.0, skompilował on ROM AOSP. Jak na razie nie wszystkie podstawowe funkcje są w pełni sprawne (a o obsłudze 3D można na jakiś czas w ogóle zapomnieć), lecz wśród działających elementów należy wymienić GPS, 3G i WiFi. Sądzimy, że w tym przypadku dopracowanie wszystkich detali nie powinno trwać długo, więc użytkownicy O3D powinni wkrótce otrzymać stabilne oprogramowanie bazujące na IceCream Sandwich.

{youtube}w-FQUsQeO5Y{/youtube}

Również Nexus S znalazł się na liście smartfonów, które otrzymały nieoficjalnie IceCream Sandwich. Mogłoby się wydawać, że to nic wielkiego, z racji, że jest to urządzenie wciąż wspierane przez Google, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że w AOSP nie opublikowano jeszcze wszystkich plików niezbędnych do bezproblemowego skompilowania ROM-u ICS dla Nexusa S. Nie było to jednak przeszkodą dla użytkowników, którzy zdołali stworzyć bardzo sprawnie działające oprogramowanie oparte na najnowszej wersji Androida. Działają już prawie wszystkie funkcje, łącznie z aparatem, 3G a nawet akceleracją sprzętową. Prace trwają jeszcze nad pełną obsługą USB (na razie działa tylko ADB) oraz aplikacją statystyk pobranych danych.

{youtube}8h0lIajxzoM{/youtube}

Zapewne do grona tych urządzeń już wkrótce dołączą kolejne, postaramy się na bieżąco informować Was o nowościach w tym temacie. Jak na razie ROM-y oparte na IceCream Sandwich nie są na tyle dopracowane, by polecać je dla wszystkich użytkowników. Jednak jeżeli jesteście na tyle obeznani w temacie, by bez ryzyka bawić się we flashowanie nowego oprogramowania, to podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

źródło: androidandme.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x