Apple to niesamowicie popularna firma, która ma w swoim portfolio kilka typów urządzeń. Wszystkie cieszą się niemałym wzięciem, choć zdecydowanie największa popularność przypada iPhone’om. Dziś dowiedzieliśmy się, że gigant z Cupertino przekroczył niesamowity kamień milowy. To nie lada osiągnięcie, o którym wiele firm może tylko pomarzyć.

Wartość firmy Apple wprawia w osłupienie – liczby nie kłamią

Apple i Amazon działania monopolistyczne

Wartość Apple właśnie przekroczyła 2 biliony dolarów. Jednocześnie marka zapisze się na kartach historii jako pierwsza firma wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, której udało się dotrzeć do tej niezwykle ważnej liczby. Osiągnięcie giganta jest jeszcze bardziej imponujące, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że zaledwie dwa lata temu kapitalizacja Apple wynosiła bilion dolarów. Choć ciężko w to uwierzyć, firmie udało się w zasadzie podwoić swoją wartość w zaledwie 24 miesiące.

Zobacz także: Epic Games kontra Apple – walka o Fortnite to początek wielkich zmian na rynku

Niewiele brakowało, by Apple okazało się też pierwszą firmą na świecie, której udało się wykręcić taki wynik. W grudniu 2019 roku markę uprzedził Saudi Aramco, gigant gazowo-naftowy z Arabii Saudyjskiej. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że jego wartość z czasem spadła przez wahania cen akcji, a 4 sierpnia Apple oficjalnie stało się najcenniejszą firmą świata. Spółka do dziś utrzymuje się na fotelu lidera, choć przykład Saudi Aramco pokazuje, że jeszcze wszystko może się zmienić – cena akcji Apple nie jest przecież stała.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.