Intel postanowił iść drogą znaną z rynku kart graficznych. Producent postanowił produkować procesory w edycjach specjalnych. Niebiescy właśnie wydali procesory Marvel’s Avengers Collector’s Edition. Można by się spodziewać, że zostaną one dołączone do nadchodzącej gry Marvel’s Avengers. Do tego jednak nie dojdzie. Jedynym związkiem, jaki wydają się mieć te procesory Niebieskich z franczyzą Marvela, jest ich nazwa i opakowanie.

Intel Avengers Collector’s Edition

Intel Avengers Collector's Edition

Układy te są wymienione jako modele KA, z częścią K identyfikującą odblokowany mnożnik. To oznacza, że można je podkręcać. Litera A prawdopodobnie odnosi się do Avengers Edition. Ich ceny prezentują się następująco:

  • Intel Core i9 10900KA — 514,97 EUR 
  • Intel Core i9 10850KA — 476,29 EUR
  • Intel Core i9 10700KA — 400,08 EUR 
  • Intel Core i9 10600KA — 273,02 EUR 

Zauważono również, że specyfikacje procesorów KA są takie same jak standardowych modeli K, więc jedyną różnicą pomiędzy nimi jest opakowanie, które zostało zaprojektowane przez muralistę Tristana Eatona. Jeśli już przy nim jesteśmy, to znajduje się na nim następujące zastrzeżenie: gra nie jest dołączona.

Zobacz też: Wersja beta GeForce Now dostępna na Chromebookach

Szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem ten zabieg. Nawet jeśli procesory te mają jakiś wyróżnik, jeśli chodzi o wygląd, to i tak trafią one do płyty głównej i zostaną przykryte chłodzeniem. Można więc będzie je oglądać co najwyżej podczas modernizacji sprzętu lub wymiany pasty. To nie karty graficzne, które można podziwiać przez przeszklony bok obudowy komputera. Jedynie kolekcjonerzy pudełek będą mogli być zainteresowani taką konstrukcją. Ewentualnie osoby, które lubią żyć ze świadomością, że mają coś z edycji specjalnej w swoim zestawie komputerowym. Mimo że będzie to widać dopiero po wyświetleniu informacji na temat procesora. A tym wyróżnikiem jest jedynie zbitek pikseli układający się w literę A.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.