Wprowadzenie softwarowych usprawnień wraz z nowym sprzętem nie jest niczym nowym w świecie technologii. Nie inaczej będzie w przypadku nowej konsoli Microsoftu. Firma zaprezentowała właśnie na krótkim filmie dashboard, który znajdzie się w Xbox Series X. Czy tym razem inżynierowie posłuchali opinii graczy i zdecydowali się na zauważalne zmiany?

Nowy dashboard dla Xbox Series X wprowadzi wiele udogodnień dla graczy

dashboard Xbox Series X

Okazuje się, że tak, chociaż nie ma co liczyć na zbyt dużą rewolucję. Niemniej jednak dashboard, który pojawi się wraz z premierą Xbox Series X będzie szybszy, a co najważniejsze, bardziej intuicyjny od dotychczasowego menu znanego z Xbox One. Co ciekawe, nowe rozwiązanie dostępne będzie również aplikacjach mobilnych Xboksa, Xbox Game Pass na PC oraz oczywiście Xbox One. Niestety nie powinniśmy liczyć na pojawienie się wszystkich udogodnień z Xbox Series X na tej ostatniej platformie. Tylko next-gen Microsoftu posiada takie technologie jak Xbox Velocity Architecture oraz Quick Resume. To właśnie dzięki nim konsola będzie w stanie uruchomić się zdecydowanie szybciej, a sam system będzie bardziej responsywny. Ma to pozwolić graczom na szybsze przechodzenie między zakładkami. Nie powinno być więc podobnej sytuacji, znanej z obecnej generacji, gdzie początkowo nie wiadomo gdzie znajdują się konkretne opcje.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Call of Duty Black Ops: Cold War oficjalnie zaprezentowane

Oprócz tego Microsoft zadbał o to, żeby istniała możliwość połączenia się z konsolą lub PC przy użyciu urządzenia mobilnego. Dzięki takiej współpracy gracze zyskają możliwość zarządzania konsolą będąc poza domem. Wydaje się, że to właśnie do korzystania ze smartfona zachęca korporacja z Redmond. Kolejnym pomysłem zaprezentowanym na filmie jest opcja szybkiego przesłania nagranego klipu z rozgrywki na nasze konto na mediach społecznościowych. Być może wiele osób z tego nie skorzysta, ale streamerze z pewnością ucieszą się z możliwości szybkiego umieszczenia filmu po wyjątkowo udanej akcji w grze. Dajcie znać w komentarzach, jak podobają Wam się zmiany, których doczekał się dashboard Xbox Series X. Czy może jednak wolicie rozwiązanie, które obecne jest nadal w konsolach z serii Xbox One?

Źródło: Xbox News

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.