Podczas pandemii COVID-19 ludzie nie przestali cierpieć z powodu innych chorób. Co gorsza, jej trwanie znacznie utrudnia życie chorym. Sama wizyta na izbie przyjęć to już nie tylko frustracja wynikająca z długich kolejek, ale także strach przed zarażeniem i utrudnienia związane z próbą zachowania zaostrzonych norm sanitarnych. Na szczęście InPost postanowił ulżyć przynajmniej części chorych. W tym celu właściciel Paczkomatów ufundował mobilną izbę przyjęć.

InPost mobilna izba przyjęć

InPost mobilna izba przyjęć
fot. RynekInfrastruktury.pl

Ta trafiła do Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Jest to tak naprawdę niewielki, bo o wymiarach 15 m² kontener zaadaptowany na potrzeby izby przyjęć. Ma ona funkcjonować jako punkt przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2. 

Dzięki zaangażowaniu firmy InPost i przekazaniu kontenera jeszcze lepiej będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem COVID-19 do naszego Szpitala. Modułowa izba przyjęć będzie stanowiła dodatkowe miejsce do wykonywania procedur związanych z pobieraniem wymazów dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Dodatkowo stanowić będzie zaplecze dla pacjentów planowych – aby w sposób bezpieczny i zachowaniem obowiązujących procedur można było dokonać ich badania w kierunku COVID-19. Dostawa i montaż kontenera odbyła się w sposób profesjonalny, a jego lokalizacja dodatkowo stanowi element unowocześniania bazy lokalowej Szpitala.

– Stwierdził Dawid Budny, p.o. zastępcy dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Zobacz też: George Lucas lubi serial „Mandalorian”. Koronawirus nie zakłóca produkcji

Jako lider branży logistycznej staramy się nie tylko dostarczać najwyższej jakości usługi, ale także pomóc społecznościom lokalnym w trudnych chwilach. Dlatego na prośbę Szpitala w Łodzi ufundowaliśmy mobilną Izbę Przyjęć. Doskonale wiemy, jak kluczowe jest to, by jak najefektywniej we wszystkich szpitalach w Polsce rozdzielić dwa typy pacjentów – tych, którzy potencjalnie są zakażeni koronawirusem i tych, u których COVID-19 się nie podejrzewa. Wewnątrz Care Boxa pacjenci z podejrzeniem wirusa w mogą bezpiecznie – odizolowani od innych – mieć zrobiony szczegółowy wywiad epidemiologiczny i przejść odpowiednie badania.

Wierzymy, że Care Box odciąży izbę przyjęć w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi i zwiększy bezpieczeństwo innych pacjentów oraz walczących z pandemią medyków, a także innych pracowników placówki. Od początku wybuchu pandemii niesiemy wsparcie tym, którzy najbardziej go potrzebują w tym szczególnym czasie. Przekazaliśmy blisko 110 tys. maseczek chirurgicznych dla 18 szpitali w Polsce, wspieraliśmy logistycznie inicjatywy związane z drukiem przyłbic 3D, dostawy respiratorów czy walkę z wykluczeniem cyfrowym.

– podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dlaczego CareBox od InPostu jest taki ważny?

Świetnie wyjaśnił to zagadnienie Jakub Stryjewski, współwłaściciel JR Modular Systems.

Często słyszymy, że z powodu zakażenia jednego pacjenta wyłącza się z użytku część budynku szpitala, a kwarantannie poddawany jest personel medyczny. Takie sytuacje paraliżują pracę służby zdrowia. Zbadaliśmy zatem zainteresowanie modułową izbą przyjęć, która posłuży jako oddzielne pomieszczenie diagnostyczne i zminimalizuje ryzyko zakażeń na terenie szpitala. Chcemy pomóc jak największej liczbie szpitali w organizacji przestrzeni i pracy w tym trudnym okresie.

Miejmy nadzieję, że mobilne punkty diagnostyczne trafią z czasem do coraz większej ilości szpitali.

Źródło: InPost, 7rsa.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.