Poczta Gmail od Google jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Ma ona wręcz dominującą pozycję w krajach zachodu. Wynika to głównie z faktu, że konto na niej jest kluczem zarówno do YouTube, jak i naszego konta użytkownika na smartfonach z Androidem. Dlatego też potencjalne awarie tej usługi są poważnym problemem dla setek milionów użytkowników na całym świecie. Właśnie teraz doszło do takiej sytuacji. Poczta ma poważny problem z przesyłaniem załączników.

Gmail ma problemy z załącznikami

Gmail problemy z załącznikami

O problemie tym dowiedziałem się dość organoleptyczne. Otóż nie byłem w stanie odebrać ani dostarczyć do adresat wiadomości e-mail z żadnym załącznikiem. Co gorsza, problem dotyczy nie tylko samej poczty, ale także innych usług giganta. Z tego też problemu ich przesłanie za pośrednictwem Hangouts również okazało się niemożliwe. Wiadomości co prawda w obydwu przypadkach są wysyłane, jednak nie dochodzą do adresata. Nie wiadomo nawet czy wiadomości e-mail wysłane w trakcie awarii przepadły, czy dojdą do nas po jej naprawieniu. Jeśli sprawdzi się pierwszy ze scenariuszy, to taka sytuacja może spowodować spore zamieszanie. Wielu użytkowników nie dostanie swoich rachunków, czy innych ważnych dokumentów. Natomiast ich nadawcy mogą sobie nie zdawać sprawy z poważnej awarii poczty od Google i nie ponowić ich wysyłki.

Zobacz też: Xbox Game Pass – aż 13 nowych gier, a wśród nich Microsoft Flight Simulator

Google niestety wciąż nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie. Miejmy jednak nadzieję, że problem nie jest poważny i Google już wkrótce upora się z tym problemem. Z tej sytuacji warto wyciągnąć jednak pewną lekcję. Otóż zawsze warto mieć jeszcze jedną, zapasową skrzynkę e-mail od innego dostawcy. W ten sposób możemy przynajmniej częściowo załagodzić skutki takich awarii jak dzisiejsza. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na szybkie rozwiązanie problemu lub przynajmniej komunikat od Google w tej sprawie.

Aktualizacja

Wiadomości z załącznikami wysłane przez Hangouts zaczęły dochodzić do adresata bez konieczności ich ponownej wysyłki. Podobnie sytuacja wygląda z wiadomościami e-mail na poczcie, jednak wciąż nie dochodzą do wszystkich. Sam na swojego testowego wciąż czekam.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.