HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear 2 to kolejna wersja czegoś, co można nazwać smart okularami. Wprawdzie sporo im brakuje do tego, by w pełni zasłużyć na taką nazwę, to mimo wszystko mówimy o gadżecie ubieralnym innym, niż wszystkie. I do tego stworzonym z klasą, więc wychodząc w nich na miasto, nie najemy się wstydu. Co okulary mają do zaoferowania?

HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear 2

HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear 2
HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear 2

Tego typu okulary od Huawei, mogliśmy zobaczyć już w zeszłym roku. Dziś, wraz z prezentacją innych produktów, firma zrobiła wszystkim swoim fanom małą niespodziankę i zdecydowała się pokazać odświeżony gadżet. HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear 2 to tak naprawdę poprzednia wersja, ale z nowymi oprawkami i niewielkimi poprawkami względem poprzednika. Jeżeli wcześniej nie zetknęliście się z takimi okularami, już pędzę z wyjaśnieniem, do czego mogą służyć.

Okulary są przedłużeniem smartfona, bo pozwalają na kilka rzeczy, które zazwyczaj robi się właśnie na nim. Można więc odtwarzać na nich muzykę, a także odbierać połączenia przychodzące. Eyewear 2 wyposażono w dwa głośniki i jeden mikrofon. Dodatkowo ma występować tutaj redukcja szumów z otoczenia, czyli rozmowy mają przebiegać sprawniej. Sterowanie muzyką odbywa się poprzez dotknięcie samych okularów, czyli mówimy tutaj o rozwiązaniu podobnym do inteligentnych słuchawek. Pojawiło się także nowe etui, które ładuje sprzęt bezprzewodowo. Można jednak skorzystać z tradycyjnej metody, czyli w tym przypadku wypiąć zauszniki, gdzie znajduje się złącze USB typu C.

Zobacz też: Huawei MateBook X 2020 – oto nowy laptop producenta!

Można także przy pomocy okularów wydawać polecenia wirtualnemu asystentowi, więc to całkiem wygodne rozwiązanie. Przynajmniej w teorii. Pierwsze generacja okularów pojawiła się także poza Chinami, ale czy z drugą stanie się tak samo, jeszcze nie wiadomo. Sprzęt w Chinach będzie można zamawiać od 1 września, a ceny zaczynają się od 2499 juanów, czyli około 1330 złotych.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.