ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
EA Play

Subskrypcja EA Play zmierza na Steam – wiemy, kiedy pojawi się na platformie Valve

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Origin Access i EA Access to teraz jedność. Firma zdecydowała się połączyć swoje usługi w EA Play, co ujednoliciło jej ofertę i wyeliminowało zamieszanie. Poza nazwą nie zmieniło się zupełnie nic – użytkownicy nadal mogą logować się za pomocą starych danych, a także w dalszym ciągu korzystać z zakupionych abonamentów. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że EA Play trafi na Steam. Wiemy już nawet kiedy.

EA Play na Steam – co, jak i kiedy?

EA Play Steam

Subskrypcje na gry cieszą się naprawdę dużą popularnością. Zdecydowanym liderem jest Xbox Game Pass, ale propozycja Electronic Arts również ma wzięcie. Dotychczas można ją było zakupić jedynie za pośrednictwem Origina, Xboxa One oraz PlayStation 4. Od 31 sierpnia EA Play stanie się dostępne także na Steamie, co oznacza, że będzie można rozpocząć subskrypcję bezpośrednio z platformy Valve. Ceny będą takie same, jak wszędzie – 14,99 zł miesięcznie lub 79,99 zł rocznie za abonament Play oraz 59,90 zł miesięcznie albo 419,90 zł rocznie za Play Pro.

Zobacz także: Baldur’s Gate 3 – wymagania i data wczesnego dostępu

Electronic Arts poinformowało o planach umieszczenia swojej usługi na Steamie już w 2019 roku. Nie da się ukryć, że realizacja całego przedsięwzięcia trochę trwała, ale jak to mówią – lepiej późno niż później. W ofercie EA Play znajduje się naprawdę wiele gier, dlatego każdy powinien bez trudu wybrać coś dla siebie. Dla sporej części osób subskrypcja może się okazać bardzo opłacalna, bo na dobrą sprawę za niecałe 15 złotych można ukończyć nawet kilka tytułów, których indywidualne ceny znacznie przewyższają koszt abonamentu.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy