Jeśli chcielibyście zamawiać usługi pocztowe z domu, może skorzystać z funkcjonalności, jaką są eFormularze Poczty Polskiej. Przy usługach trzeba potwierdzić swoją tożsamość – nie stanowi to jednak problemu, ponieważ eFormularze są już kompatybilne z Profilem Zaufanym.

eFormularze Poczty Polskiej – na co pozwalają?

Żeby skorzystać z możliwości eFormularzy, należy wejść na stronę internetową eformularze.poczta-polska.pl. Kolejny krok to wybranie odpowiedniej usługi, zalogowanie się do Profilu Zaufanego i wypełnienie formularzu zlecenia usługi.

Oto lista usług, które możemy zlecić poczcie przez eFormularze:

  • eINFO Awizo – bezpłatna usługa umożliwiająca otrzymywanie informacji o oczekiwaniu przesyłki w placówce pocztowej. Mówiąc najprościej, to awizo w formie elektronicznej. Otrzymamy je SMS-em lub mailem. Wyjątek to np. przesyłki z sądów – w ich przypadku awizo otrzymamy nadal w formie papierowej.
  • Polecony do skrzynki – po aktywacji tej usługi, listy polecone trafiają od razu do naszej skrzynki pocztowej. Oczywiście pod warunkiem, że pozwalają na to jej gabaryty.
  • Dosyłanie – usługa dla tych, którzy zmieniają miejsce pobyty i chcą, by w najbliższym czasie przesyłki trafiały na nowy adres, nawet jeśli są zaadresowane na ten stary. Usługa jest ograniczona czasowo i nie obejmuje wszystkich typów przesyłek.
  • Doręczenie na życzenie – usługa pozwalająca na ponowne dostarczenie awizowanej przesyłki poleconej.
  • Przechowywanie przesyłek – po pierwszej próbie doręczenia, przesyłka może oczekiwać na nas na poczcie do czterech tygodni. Usługa nie obejmuje wszystkich typów przesyłek, wiążą się z nią także opłaty.

Czytaj także: Polscy listonosze dostali ponad 20 tysięcy tabletów, a to dopiero początek

Szczegółowe informacje na temat warunków poszczególnych usług można znaleźć na stronie Poczty Polskiej.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.