ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome OS ze wsparciem kontrolerów

Wersja beta GeForce Now dostępna na Chromebookach

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Po wielu problemach na samym początku usługi GeForce Now z tygodnia na tydzień coraz bardziej się rozwija. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o poszerzonej integracji platformy ze Steam. Nie należy również zapomnieć, że do usługi dodawane są coraz to nowsze gry. Wydaje się, że NVIDIA wykonała teraz kolejny krok do przodu w rozwoju. Od teraz GeForce Now dostępne jest na Chromebookach, czyli do tej pory urządzeniach kojarzonych raczej z pracą biznesową czy e-learningiem.

GeForce Now sprawia, że Chromebook to już nie tylko zabawka dla małych dzieci

GeForce Now Chromebook

Do tej pory usługa dostępna była tylko i wyłącznie komputerach z Windowsem i MacOS, a także urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida, a także Android TV. Dodanie GeForce Now do Chromebooków jest więc kolejnym wielkim krokiem w celu spełnienia podstawowych zamiarów względem platformy. Wszak oferowanie rozgrywki w najnowsze tytuły każdemu, niezależnie od tego, jak mocne podzespoły posiada było najważniejszym celem NVIDII. Firma podaje na razie, że GeForce Now zostało przetestowane pod kątem kilku Chromebooków. Jeśli więc jesteście właścicielami Google Pixelbook czy HP Chromebook x360, to możecie cieszyć się z przeszło 650 tytułów dostępnych w bibliotece platformy streamingowej. Oczywiście nie oznacza to, że inne laptopy z Chrome OS na pokładzie nie będą kompatybilne. Jednak o tym muszą przekonać się ich posiadacze. Aby zacząć przygodę z GeForce Now na Chromebooku wystarczy wejść na stronę usługi i postępować według instrukcji.

Zobacz też: Xbox Game Pass – aż 13 nowych gier, a wśród nich Microsoft Flight Simulator

Dalsza ekspansja GeForce Now powoduje, że przyszłość takich rozwiązań jak Google Stadia staje pod bardzo dużym znakiem zapytania. Zwłaszcza że biblioteka usługi stworzonej przez NVIDIĘ stale się powiększa za sprawą Epic Games. Należy również pamiętać, że nie musimy kupować danej gry jeszcze raz, aby mieć możliwość zagrania w nią poprzez GeForce Now. O ile oczywiście jest ona dostępna na platformie. Więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z omawianą usługą, to wydaje się, że teraz jest na to idealny moment. Z okazji premiery nowego battle royale od Ubisoftu, Hyper Scape, przygotowano ofertę specjalną, w ramach której można otrzymać 6 miesięcy abonamentu w cenie 125 złotych. Wydaje się, że w obliczu pandemii sprzedaż Chromebooków może wzrosnąć, a wszystko dzięki usłudze GeForce Now.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy