ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android barmanem!

Autor: Mateusz Choma Kategoria: Newsy

 

W Sydney, podczas spotkania Creative Sandbox prowadzonego przez Google, światło dzienne ujrzała bardzo ciekawa konstrukcja nazwana iZac. Jest to automat sporządzający drinki, sterowany przez nasz ulubiony system operacyjny. Jego nazwa pochodzi od robota-barmana z popularnej kreskówki Matta Groeninga.

Na dzień dzisiejszy możliwości robocika ograniczają się do mieszania sześciu rodzajów alkoholi lub innych płynów, co z powodzeniem wystarcza by skomponować przynajmniej kilka niezłych drinków. Pożądaną pozycję można wybrać z wygodnej listy wyświetlanej na ekranie urządzenia obsługującego iZaca. Dla odważnych jest także opcja „I’m feeling lucky”, po wybraniu której robobarman sporządzi losową mieszankę trzech z dostępnych cieczy.

 

Warto zaznaczyć, że twórca iZaca – Nick Johnson opublikował na swoim blogu kod programu oraz wskazówki potrzebne do zbudowania robota, więc każdy zainteresowany może przy odrobinie wysiłku zmajstrować własnego lub go udoskonalić.

 

iZac jest pomysłem godnym uwagi i na pewno będziemy obserwować jego dalszy rozwój. Jest on też niezbitym dowodem na to jak wielofunkcyjny może okazać się Android i jakie możliwości stoją na wyciągnięcie ręki dzięki nowoczesnej technice.

 

Poniżej film z prezentacji, podczas której można było na własne oczy przekonać się o barmańskich umiejętnościach iZaca.

 

 

 

 źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy