polaroid socialmatic android

 

Zapewne większość młodych czytelników naszego portalu nie miało bezpośredniego kontaktu z aparatami, które pozwalały na drukowanie zdjęć od razu po ich zrobieniu, za pomocą tego samego urządzenia. Tego typu produktów wymyślono już wiele, ale zdecydowanie najpopularniejszym jest Polaroid, który niedługo ponownie wróci do sprzedaży w odświeżonej wersji.

 

Na początku bieżącego roku, na targach CES w Las Vegas zaprezentowano odświeżony model klasycznego Polaroida, który został nazwany Socialmatic i oczywiście jego najważniejszą funkcją jest bezpośrednie drukowanie zdjęć. Czym ten model musi się w dzisiejszych czasach wyróżniać? Oczywiście współpracą z najważniejszymi portalami społecznościowymi. Jednak co z samą technologią? Wewnątrz kwadratowego aparatu połączonego z drukarką znajdziemy:

 

  • 4,5-calowy wyświetlacz;
  • aparaty 14 MPx i 2 MPx;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD do 32 GB);
  • głośniki stereo;
  • zmodyfikowany Android;
  • moduły GPS, WiFi, BlueTooth.

 

Brakuje złącza na kartę SIM, ale być może w trakcie pojawi się i taka wersja. Socialmatic jest w stanie wydrukować zrobione fotografie w mniej niż 1 minutę na papierze o rozmiarze 2″x3″, a wszystko to dzięki technologii ZINK Zero Ink.

 

Zainteresowani? W takim razie od 1. stycznia 2015 roku będzie można nabyć Polaroida Socialmatic za 1000 złotych. Tylko czy ktoś jeszcze drukuje zdjęcia czy cyfrowe wersje wygrywają?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.