ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Niespodziewane problemy Xiaomi w Niemczech – przyczyna stara jak rynek smartfonów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi stoi w obliczu kolejnego pozwu o naruszenie patentu. Tym razem HEVC Advanced wnosi do Sądu Okręgowego w Düsseldorfie w Niemczech akt oskarżenia wobec chińskiego giganta. Firma została niedawno pozwana w Indiach po tym, jak InterDigital zarzucił jej naruszenie trzech swoich indyjskich patentów H.265/HEVC. Jak widać, Xiaomi zaszło za skórę kilu dostawcom rozwiązań w kwestii przetwarzania obrazu.

Xiaomi pozwane w Niemczech

Xiaomi pozwane w Niemczech

Firma HEVC Advanced ogłosiła, że właściciele patentów w HEVC Advance HEVC/H.265 Patent Pool złożyli pozwy o naruszenie patentów w Sądzie Regionalnym w Düsseldorfie przeciwko Xiaomi i Vestel Germany, znanemu europejskiemu producentowi elektroniki użytkowej. Oskarżyli oni Xiaomi o naruszenie standardu cyfrowego kodowania wideo HEVC/H.265. Zgodnie z raportem Cision, w skargach twierdzono, że Vestel sprzedaje w Niemczech telewizory i dekodery w technologii HEVC/H.265. Xiaomi natomiast oferuje również produkty dla smartfonów o tych samych standardach.

Zobacz też: Techland otwiera sklep – dobroci tam niewiele, ale jest potencjał

Nie wiadomo, jakie jest stanowisko chińskiego producenta smartfonów wobec tego oskarżenia. Zwłaszcza że HEVC Advance ogłosiło również, że niedawno rozwiązała inny podobny spór w Sądzie Okręgowym w Düsseldorfie z inną firmą. Będziemy musieli poczekać na efekt dalszego dochodzenia w tej sprawie. Xiaomi wraz ze wzrostem swojego znaczenia w Europie będzie musiało się liczyć ze wzrostem ilości tego typu spraw sądowych. I to zarówno tych w bezzasadnych, jak i w pełni uzasadnionych. Obecność Xiaomi w sporach patentowych w europejskich sądach to w pewnym sensie dobry znak dla firmy. Tym samym dołącza ona do liderów rynku, którzy biorąc pod uwagę ilość spraw, ci mają już pewnie wykupione miejsca parkingowe pod siedzibą sądu. Chociaż nie jest to raczej powód do dumy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy