Na początku tego miesiąca Huawei potwierdził, że pracuje nad smartfonem, którego ekran to jeden wielki skaner odcisków palców. Daje to szereg możliwości jak możliwość zablokowania dostępu do konkretnych aplikacji bez utrudniania sobie życia koniecznością ich dodatkowego odblokowywania. No i nie będziemy także musieli szukać skanera odcisków palców na ekranie smartfona, aby go odblokować. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyna nowość, która trafi do smartfona Huaweia.

Huawei z pełnoekranowym skanerem linii papilarnych i aparatem pod ekranem

Huawei skaner linii aparat w ekranie

To jednak nie wszystko. Huawei planuje także schować pod tym ekranem przedni aparat. W ten sposób połączy on ze sobą te dwie nowatorskie technologie. Gigantowi nie udało się być pierwszym na żadnym polu w tych kwestiach. Jeśli chodzi o pełnoekranowy skaner linii, to pierwszeństwo ma Vivo APEX 2019. Jeśli zaś chodzi o aparat, to nadchodzący ZTE Axon 20 5G, który będzie miał premierę na początku przyszłego miesiąca, zdobędzie palmę pierwszeństwa. Dlatego też podejście Huaweia, żeby być pierwszym producentem, który połączy obie te technologie, ma jak największy sens. Ruch ten będzie podkreślał jego innowacyjność, mimo że w obydwu przypadkach się spóźnił. 

Zobacz też: Nowa funkcja SwiftKey – klawiatura stanie się o wiele wygodniejsza

Oczywiście na tym polu również ktoś go może ubiec. Huawei przyznaje, że jeszcze długa droga przed nim, jeśli chodzi o połączenie tych cech. Najprawdopodobniej dostaniemy wcześniej smartfona wyposażonego jedynie w aparat pod ekranem. Jest to o tyle łatwiejsze, że za technologią, którą producent wykorzysta stoi producent wyświetlaczy Visonox. Możliwe więc, że zobaczymy go w Mate 40, lub następnej serii P. Jednak połączenie tych cech może być kwestią czekania do jeszcze jednej generacji sprzętu. Miejmy jednak nadzieję, że firma się pośpieszy. Nic tak nie napędza innowacji na rynku, jak producent, który oferuje wyjątkowe w jego skali rozwiązanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.