OPPO chwali się swoimi osiągnięciami w technologii zoomu optycznego nowej generacji. Nowa technologia aparatu nadal wykorzystuje obiektyw peryskopowy, ale z nową konfiguracją. Producent twierdzi, że technologia ta przynosi lepsze powiększenie obrazu i poprawę jego jakości. Wszystko to dzięki ułożonej w stosie peryskopowej strukturze obiektywu. 

Udoskonalony zoom od Oppo

Udoskonalony zoom od Oppo

Nowa hybrydowa technologia zoomu wykorzystuje 7-elementowy obiektyw w konfiguracji przedstawionej powyżej. Są one pogrupowane w trzy i współpracują ze sobą w celu regulacji ostrości. Producent podaje, że moduł ma ogniskową od 85 mm do 135 mm, co jest wynikiem elastycznego ruchu dwóch grup soczewek. Używając przysłony f/3,3 i f/4,3, grupy są w stanie w pełni wykorzystać możliwości optyczne obiektywów. Ponadto komunikat firmy wspomina o nowym, dużym przetworniku o maksymalnej mocy wyjściowej 32 MPx, który zawiera technologię Fusion, technologię scalania obrazu o wielu ogniskowych. Znajdziemy w nim również technologię wyrównywania pola widzenia wielu aparatów oraz algorytmy superrozdzielczości zapewniające pokrycie ogniskowych od 85 mm do 280 mm.

Zobacz też: Szef Xboksa mówi o priorytetach związanych z nową generacją konsol

OPPO twierdzi, że jego zespół inżynierów musiał przebudować strukturę modułu obrazowania i zaprojektować bardziej wszechstronny system obrazowania średniej ogniskowej. System ten składa się z 16-bitowego, wysoce precyzyjnego układu scalonego sterownika oraz odpowiednich modułów auto-fokus i optycznej stabilizacji obrazu. Zadaniem układu scalonego sterownika jest precyzyjne sterowanie ruchem dwóch elastycznych grup soczewek. Producent twierdzi, że został on opracowany z myślą o potrzebie stopniowego powiększania na większych odległościach. Dodaje także, że znacznie zwiększa on precyzję powiększenia, zapewniając stabilne i ostre obrazy. Oto porównanie nowej technologii ze starszą:

Udoskonalony zoom od Oppo

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.