YouTube nareszcie pozwala na oglądanie filmów offline, a więc ich pobieranie! Gdyby nie haczyki…

1 minuta czytania
Komentarze
youtube android offline pobieranie filmow

Pamiętacie jeszcze, że YouTube oficjalnie zapowiedział, że „niedługo” pojawi się możliwość pobierania filmów na pamięć urządzenia, co pozwoli na oglądanie ich w trybie offline? Tak, było to bardzo dawno temu, dokładniej rzecz biorąc to w listopadzie  w 2013 roku. Jednak po roku oczekiwania już ta funkcja jest dostępna!

Jeżeli zdarza Wam się, że jedziecie w miejsca z nikłym zasięgiem sieci internetowej to możecie wcześniej pobrać interesujący Was film na swoje urządzenie. W jaki sposób? Dokładnie w taki jaki widzicie na zrzutach ekranu na początku newsa. Pobrane filmy, tak jak zapowiadano, dostępne są offline jedynie przez 2 dni, czyli na zasadzie podobnej jak VOD. Już to sprawdziliście u siebie? Jeżeli nie to nie musicie, gdyż pojawia się haczyk w postaci ograniczenia dostępności. Funkcja ta została odkryta na urządzeniach Android One, a więc w krajach rozwijających się typu Indie i Filipiny. Tym samym nie wiemy kiedy i czy w ogóle w Polsce będziemy mogli pobierać filmy z YouTube, aby zaoszczędzić swój nie do końca jeszcze tani pakiet internetowy od operatora.

To jest już norma dla Google, że wszelkie aktualizacje wprowadzane są powoli, dla poszczególnych rynków, z czasem zwiększając dostępność dla wszystkich krajów. W tym wypadku zapewne też tak będzie. Czekaliście na tę możliwość?

źródło: Android Police

Motyw