ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo ThinkPad T15g

Lenovo ThinkPad T15g – pierwszy gamingowy laptop w tej serii

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Zapewne duża część z Was słysząc słowo „ThinkPad” od razu widzi w głowie obraz charakterystycznych laptopów z serii biznesowej od Lenovo. Jak się jednak okazuje, już niedługo może się to zmienić. Chiński producent już niedługo wprowadzi laptopa Lenovo ThinkPad T15g. Będzie to pierwsze urządzenie z tej biznesowej serii, przygotowane również z myślą o graczach. Czy takie połączenie może się udać?

Czy gamingowo-biznesowy laptop Lenovo ThinkPad T15g ma sens?

Lenovo ThinkPad T15g

Lenovo ThinkPad T15g może być idealnym laptopem dla pracowników korporacji, którzy w wolnej chwili chcą pograć w bardziej wymagające gry. Mimo że Lenovo nie przedstawiło laptopa oficjalnie, to jego prezentacja wydaje się być kwestią czasu. Wskazuje na to fakt, że urządzenie pojawiło się na kilku stronach certyfikujących oraz w sekcji ze sterownikami na stronie producenta. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, jakie podzespoły znajdą się w nowym wariancie ThinkPada. Pewne jest to, że laptop będzie wyglądał jak inni przedstawiciele z tej biznesowej serii. Według informacji portalu Notebookcheck konstrukcja T15g oparta będzie o kadłubki modelu ThinkPad P15 Gen.1. Oznacza to najprawdopodobniej, że wewnątrz laptopa znajdą się procesory Intel Comet Lake-H oraz identyczne warianty ekranów.

Zobacz też: Mateusz Borek będzie komentował mecze Bundesligi w Canal+

Lenovo ThinkPad T15g

Oprócz tego nowa propozycja Lenovo będzie wyposażona w karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER Max-Q oraz NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q. Pozwoli to z pewnością na komfortową rozgrywkę przynajmniej w rozdzielczości Full HD. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Lenovo ThinkPad T15g zadebiutuje. Niepewna jest również premiera tego laptopa poza granicami Azji. Nie byłby to pierwszy raz, gdy Lenovo wprowadza urządzenie przeznaczone na konkretny rynek. Czy jednak gdyby chiński producent zdecydował się na globalną premierę urządzenia, to czy znalazłoby ono swoich fanów? Wydaje się, że tak, bowiem połączenie biznesowego wyglądu oraz wydajności gamingowych jednostek wydaje się być idealne. Niestety, ale na drodze do sukcesu tych laptopów może stanąć sam producent. Jeśli Lenovo wyceni niekorzystnie ThinkPada T15g, to komercyjny sukces może być zagrożony, a firmy będą wolały zakupić tańsze jednostki dla swoich pracowników.

Źródło: Notebookcheck.net

Sprawdź najnowsze wpisy