Panasonic Komoru

Panasonic Komoru – miniaturowe biuro w Twoim domu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Praca zdalna dla wielu osób nie jest rzeczą łatwą. Trudno się im skupić na wykonywaniu jej, kiedy mają dookoła masę domowych bodźców. Jest to bowiem coś, co wymaga dużej samodyscypliny i nie każdy sobie z tym radzi. Zwłaszcza jeśli to, co robi zawodowo, nie sprawia takiej osobie żadnej przyjemności. Niektórzy natomiast po prostu lubią mieć swoją przestrzeń tylko do pracy. Nie brakuje także takich, które nie mogą patrzeć na swój kąt do pracy w domu, bo nie kojarzy im się on z wypoczynkiem.

Panasonic Komoru

Sam mam to szczęście, że swoją pracę po prostu lubię. Dlatego żadne z powyższych mnie nie dotyczy. Rozumiem jednak, że nie każdy ma tyle szczęścia, więc nie zamierzam podważać sensu takiego rozwiązania, jakie zaprezentował Panasonic w przypadku Komoru. Jest to bowiem namiastka korporacyjnego boksu. Dostajemy więc biurko, na które składa się blat i ścianki działowe. Te mają natomiast otwory, dzięki którym możliwe jest zawieszenie różnego rodzaju ozdób, lub półek na akcesoria biurowe. Blat biurka posiada ciemnoszary wzór, a ściany są wykonane z jasnego koloru materiału. Dzięki temu nasz dom nie kusi nas oderwaniem się od pracy. Choćby na chwilę, która może przerodzić się w godziny. 

Zobacz też: „Matrix 4” bez Morfeusza? Laurence Fishburne nie zagra, ale opcji jest kilka

Panasonic chwali się, że Komoru oferuje przestrzeń roboczą o powierzchni około metra kwadratowego. Nie jest tego dużo, ale jednocześnie pamiętajmy, że to domowe biuro zabiera nam przestrzeń mieszkalną. Z zewnątrz dostajemy natomiast ściankę, która również umożliwia powieszenie różnych rzeczy. W ten sposób w ciągu dnia nie musimy patrzeć na naszą przestrzeń roboczą. Komoru Panasonic wchodzi na rynek 18 września 2020 roku w cenie 88 000 jenów, czyli około 3000 PLN. Oczywiście jest to sporo. Podejrzewam, że wiele osób byłoby w stanie za dziesięć razy mniej osiągnąć podobny efekt po zakupie kilku płyt i poświęcenia chwili z przycinarką i wkrętarką. To rozwiązanie jednak jest przeznaczone dla osób, które nie są w stanie tego zrobić z tego, czy innego powodu. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy