Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że produkt Google jest dostępny także na Androidzie, który również wchodzi w portfolio firmy. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Chrome ostrzeże nas przed niebezpiecznymi formularzami, a teraz wyszło na jaw, że aplikacja będzie oznaczać szybkie strony. To nowość, która może pomóc właścicielom portali internetowych.

Oznaczanie szybkich stron w Google Chrome – o co chodzi?

Google Chrome szybkie strony

Tytułowa przeglądarka nieustannie zdobywa na popularności, więc nic dziwnego, że Google cały czas rozwija swój produkt. U wybranych użytkowników w becie Chrome 85 pojawiła się już nowość, która oznacza szybkie strony, spełniające wysokie standardy wyznaczone przez Google. Odpowiednią wzmiankę można zobaczyć na wybranych portalach po przytrzymaniu palca na prowadzących do nich odnośnikach – dokładnie tak, jak na zrzucie ekranu powyżej.

Zobacz także: Google Chrome ma zadbać o żywotność baterii laptopów

Za „szybkie strony” Google uważa witryny, które ładują się w krótkim czasie, a do tego są responsywne i przyjazne dla użytkowników. Choć na razie oznaczenie jest tylko aspektem wizualnym podnoszącym rangę stron w oczach ich czytelników, tak wkrótce może stać się jednym z czynników decydujących o ich pozycjach w wynikach wyszukiwania. „Odznaka” jest przyznawana na podstawie wskaźnika Core Web Vitals przygotowanego przez Google. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy nowość trafi do oficjalnej wersji Chrome 85, ale zapewne już niedługo. Wówczas będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło: Blog Chromium

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.