Bezpiecznik Bolt to nowa rzecz, która pojawiła się w aplikacji firmy. Skierowana jest głównie do osób, które poruszają się po miastach elektrycznymi hulajnogami po raz pierwszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapoznać się z nowymi informacjami także stałym użytkownikom. Te bowiem dotyczą ogólnych zasad bezpieczeństwa w kwestii użytkowania oraz poruszania się na urządzeniu.

Bezpiecznik Bolt – pakiet instrukcji

Bezpiecznik Bolt
Fot. Bolt

Nowa funkcjonalność w aplikacji to nic innego, jak zestaw przydatnych instrukcji, które mają pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa użytkowników. Bezpiecznik Bolt został podzielony na kilka kategorii. Dostęp do niego można uzyskać, wybierając w aplikacji najpierw ikonę hulajnogi (prawy górny róg) i tam ikonę Tarczy. Tam znajdziemy cztery sekcje: Tryb początkujący, Lokalne zasady, Jak jeździć oraz Wskazówki. W pierwszej sekcji można ograniczyć prędkość maksymalną hulajnogi, co może się przydać początkującym użytkownikom sprzętu. Druga z sekcji przedstawia zasady i wymogi, jak obowiązują w miejscu, gdzie przebywa użytkownik. Trzecia z sekcji zawiera graficzne porady odnośnie jazdy, a ostatnia jest zbiorem wskazówek odnośnie zasad bezpiecznej jazdy.

W Bolt naszym celem jest stwarzanie bardziej przystępnych, wygodnych i odpowiedzialnych sposobów na codzienne przemieszczanie się po mieście. Wzięliśmy odpowiedzialność za wpływ branży transportowej na środowisko i zobowiązaliśmy się do dodania większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów oraz uruchomienia kolejnych wypożyczalni elektrycznych hulajnóg. Poprzez wprowadzenie Bezpiecznika chcemy zachęcić użytkowników platformy do wzięcia odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu ulicznego podczas jazdy hulajnodze – powiedział Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt odpowiadający za rozwój wypożyczalni elektrycznych hulajnóg.

Zobacz też: Google zabiera się za testy pasma 6 GHz.

Dla osób, które korzystają z elektrycznych hulajnóg, taki poradnik może wydawać się zbędny. Mimo wszystko warto go przejrzeć, bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.

Źródło: Bolt informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.