Urządzenia Apple cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jednym z wyróżników większości z nich jest jedynie roczna gwarancja producenta. Kupując tak drogie sprzęty, wiele osób nie chce kusić losu i decyduje się na dopłatę za rozszerzoną gwarancję AppleCare+. Dotychczas pakiet ochronny można było dokupić maksymalnie do dwóch miesięcy od zakupu urządzenia, które ma zostać objęte ochroną, aczkolwiek teraz Apple zdecydowało się wydłużyć ten okres do okrągłego roku. Przynajmniej w kilku krajach.

Rok na zakup AppleCare+, ale na razie nie w Polsce

AppleCare+

AppleCare+ to nie tylko przedłużona gwarancja, a także priorytetowy dostęp do wsparcia technicznego, uprawnienie do bezpłatnych części zamiennych i ochrona serwisowa baterii. Plan można dokupić do niemal wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Jak poinformował Bloomberg, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady mogą teraz nabyć AppleCare+ nawet do urządzeń mających na karku okrągły rok.

Zobacz także: Apple planuje jesienią wprowadzić pakiety usług cyfrowych Apple One

To z kolei oznacza, że np. osoby, które kupiły iPhone’a 11 w dniu premiery, wciąż mają możliwość przedłużenia jego ochrony. Czy 60-dniowy okres na zakup AppleCare+, wciąż obowiązujący w Polsce, również zostanie zwiększony do roku? Na razie nie wiadomo, choć jest spora szansa, że tak, bo ciężko o logiczny powód, dla którego Apple miałoby się ograniczać jedynie do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Gdy zmiany wejdą w życie także w naszym kraju, z pewnością o tym poinformujemy.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.