ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec Internet Explorer

Koniec wsparcia Internet Explorer 11 w usługach sieciowych Microsoftu – znamy dokładną datę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft Edge oparty na Chromium jest znaczącym uaktualnieniem w stosunku do klasycznej wersji. Jednak w porównaniu do Internet Explorer jest to gigantyczny skok wydajnościowy. Mimo to obie przeglądarki bez wątpienia nadal mają swoich fanów. Ci mogą być rozczarowani najnowszymi wieściami: otóż Internet Explorer zostanie porzucony na pastwę losu w 2021 roku. Wtedy też przestanie być wspierany przez usługi Microsoftu.

Koniec Internet Explorer

Koniec Internet Explorer

Proces porzucenia Internet Explorer rozpoczyna się technicznie w tym roku, a dokładniej 30 listopada. Kiedy ten dzień upłynie, aplikacja internetowa Microsoft Teams wreszcie przestanie wspierać Internet Explorer 11. Jednak dopiero 17 sierpnia 2021 roku pełen pakiet aplikacji i usług Microsoft 365 przestanie obsługiwać starzejącą się przeglądarkę. Po tej dacie klienci korzystający z IE11 będą mieli zdegradowane doświadczenie z obsługi. Cokolwiek to miałoby oznaczać. Niedługo potem stracą możliwość połączenia z nią. Firma przyznaje, że będzie to niewygodne dla niektórych jej użytkowników, zwłaszcza klientów biznesowych. Jednak uważa, że wszyscy będą czerpać jak najwięcej korzyści z Microsoft 365 podczas korzystania z nowego Edge.

Zobacz też: Ghost of Tsushima Legends – zostań samurajem razem z kumplami

Oprócz powyższych wiadomości Microsoft ogłosił, że jego aplikacja desktopowa Edge Legacy osiągnie oficjalną datę zakończenia użytkowania 9 marca 2021 roku. Praktycznie oznacza to, że przeglądarka przestanie otrzymywać nowe aktualizacje zabezpieczeń, choć w przewidywalnej przyszłości będzie nadal obsługiwać produkty 365. No cóż, kiedyś to musiało nastąpić. Microsoft nie może wiecznie dźwigać na barkach bagażu przestarzałej i praktycznie opuszczonej już technologii. Z drugiej strony mam nadzieję, że nie zdecyduje się na tak radykalny krok względem swojego systemu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy