Ericsson ogłosił dzisiaj, że podpisuje setny komercyjny kontrakt 5G. Efektem 56 ze 100 podpisanych kontraktów są już działające sieci 5G. Zdaniem dyrektora generalnego firmy Ericsson, setny kontrakt 5G to kamień milowy pokazujący zaangażowanie firmy Ericsson na rynku komunikacyjnym na całym świecie.

Setny komercyjny kontrakt 5G firmy Ericsson – szczegóły

Ericsson posiada obecnie 100 komercyjnych umów i kontraktów 5G z operatorami, z czego 58 to publicznie ogłoszone umowy, a 56 sieci na pięciu kontynentach już funkcjonuje. Firma poinformowała, że setny komercyjny kontrakt podpisała z operatorem Telekom Slovenije.

Pierwszą publicznie ogłoszoną umowę w zakresie 5G Ericsson zawarł w 2014 roku. Pierwsze komercyjne wdrożenie 5G przez firmę Ericsson zostało natomiast ogłoszone w 2018 roku. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaangażowanie procentuje setnym komercyjnym kontraktem 5G. Nieustannie stawiamy klientów w centrum naszej działalności – powiedział Börje Ekholm, CEO firmy Ericsson. Jego zdaniem, Ericsson pomaga dostarczyć rozwiązania, które w pełni wykorzystują potencjał sieci 5G i w efekcie służą całemu społeczeństwu. Firma Ericsson współpracuje nad rozwojem 5G z operatorami, uczelniami wyższymi, a także z przedstawicielami instytucji technologicznych i przemysłu. Ericsson zajmuje się również standaryzacją 5G.

Czytaj także: Sieć 5G bez Huaweia? To może oznaczać poważne problemy dla Nokii i Ericssona

Jeśli chodzi o Polskę, to w lutym 2020 roku Ericsson ogłosił uruchomienie komercyjnej sieci 5G z Polkomtelem oraz badawczej sieci na Politechnice Łódzkiej. Ericsson prowadzi również testy 5G z innymi operatorami i podmiotami w Polsce.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.