Prezydent RP Andrzej Duda rezygnuje z TikToka. Decyzja została podjęta bez specjalnego rozgłosu, jednak zwraca na nią uwagę Rzeczpospolita. Znamy już prawdopodobny powód zaprzestania korzystania przez Andrzeja Dudę z dotychczas lubianej przez niego aplikacji.

Dlaczego Prezydent Polski rezygnuje z TikToka?

O tym, że Andrzej Duda korzysta z TikToka, zrobiło się głośno jeszcze w czasie ostatniej kampanii wyborczej. Urzędujący prezydent (wtedy ubiegający się o reelekcję) starał się przypodobać najmłodszym wyborcom i zaczął publikować krótkie nagrania w serwisie TikTok.

Filmy Andrzeja Dudy na TikToku miały bardzo dużą oglądalność, jednak prezydent ostatecznie przestał publikować kolejne nagrania. Dlaczego? Współpracownicy prezydenta mówią o negatywnej rekomendacji ABW dla tej aplikacji, jednak również o chęci niedrażnienia Amerykanów – twierdzi Rzeczpospolita. Rzeczywiście, nie jest tajemnicą, że Donaldowi Trumpowi z TikTokiem nie jest po drodze, tymczasem prezydent Andrzej Duda, jak i całe jego środowisko polityczne, stara się kreować Polskę na ważnego sojusznika USA. W przeszłości TikTok został oskarżony o szpiegowanie w USA. Władze USA zakazały także korzystania z aplikacji żołnierzom. Jeśli chodzi o nasz kraj, to niedawno pojawiły się doniesienia mówiące, że rząd może zakazać TikToka w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji dementowało jednak te informacje, twierdząc, że to fake news.

Czytaj także: Huawei uspokaja – aktualizacje bezpieczeństwa dla sprzętów z GMS niezagrożone

Choć Andrzej Duda nie publikuje już na TikToku, aktywne pozostają jego profile na innych platformach społecznościowych.

źródło: Rzeczpospolita / polsatnews.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.