Rozwiązania Microsoftu coraz bardziej idą w kierunku urządzeń mobilnych. Czasy kiedy firma skupiała się tylko i wyłącznie na komputerach są już dawno za nami. Teraz w coraz większym stopniu skupia się właśnie na mobilnych systemach operacyjnych i swoich rozwiązaniach, które mogą się tam pojawić. Mało tego – pojawia się wiele opinii, które wprost mówią o tym, że aplikacje Microsoftu na Androida działają lepiej niż na Windowsie. Warto zastanowić się, czy któraś z aplikacji Microsoftu nie przyda nam się w codziennym życiu. 

Word, Excel i PowerPoint – oczywiste aplikacje Microsoftu na Androida

Propozycja konieczna dla osób, które pracują na plikach office’owych. Czasami dostajesz maila z prośbą o naniesienie drobnej poprawki w pliku. Często chce się zrobić to od ręki. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie aplikacje Microsoftu na Androida. W tym celu warto zainstalować Worda, Excela i PowerPointa. Pozwolą one edytować Ci następująco pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje. 

Pobierz Microsoft Word, Excel i PowerPoint ze Sklepu Play.

Zobacz także: Microsoft szykuje nową aplikację Office – Excel, Word i reszta w jednym miejscu

Microsoft News – będziesz przez cały czas na bieżąco 

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami ze świata, wtedy warto pomyśleć nad aplikacją Microsoftu na Androida. To właśnie to pozwoli Ci zapanować nad wszystkimi wiadomościami. Wystarczy Ci zaledwie chwila, aby przejrzeć informacje z różnych stron internetowych. Aplikacja przypomina Google News i działa na tych samych zasadach – agregatora treści. 

Pobierz Microsoft News ze Sklepu Play.

Microsoft To Do – zapamiętasz i wykonasz każde zadanie 

Aplikacja Microsoftu na Androida pozwoli Ci zapisywać zadania i odznaczać je, kiedy zostaną wykonane. Dodatkowo bardzo przydatna opcja to załączanie plików i komentowanie zadań. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować na bieżąco, na jakim etapie prac jesteś. Możesz również udostępniać listy zadań do swoich współpracowników. W ten sposób będziecie tworzyć zgrany team. 

Pobierz Microsoft To Do ze Sklepu Play.

Microsoft Planner – aplikacja Microsoftu na Androida do koordynowania projektów

Pracujesz ze swoim team’em nad dużymi projektami? Trudno to koordynować w mailach i wiadomościach w komunikatorach? Aplikacja Microsoftu na Androida pomoże Ci zadbać o to, aby wszystkie wytyczne zostały spełnione. To właśnie w tym miejscu zobaczysz, na jakim poziomie znajduje się wykonanie danego projektu

Pobierz Microsoft Planner ze Sklepu Play.

Microsoft Teams – aplikacja Microsoftu na Androida do komunikacji 

W okresie pracy zdalnej Microsoft Teams na pewno przyda się na telefonie. Dużo firm korzysta właśnie z aplikacji Microsoftu na Androida, pozwalającej na kontakt z pracownikami. Mając go na telefonie, na pewno będziesz mógł lepiej koordynować wszystkie zadania. Nie musisz obawiać się ciągłego spamowania i powiadomień. W aplikacji masz możliwość ustawienia swoich godzin pracy lub nawet całkowicie wyłączyć powiadomienia. Wtedy sprawdzisz wszystkie aktualności po włączeniu aplikacji. 

Pobierz Microsoft Teams ze Sklepu Play.

Zobacz także: Nowe funkcje Microsoft Teams. Gigant szaleje z możliwościami

Microsoft Outlook – klient pocztowy, jakiego znacie 

Ta aplikacja Microsoftu na Androida jest dobrze znana propozycja z Windowsa. Na chwilę obecną to najbardziej znany klient pocztowy na system operacyjny firmy z Redmond. Rozwiązanie pomoże Ci zapanować nad mailami. Będziesz mógł odpowiadać na bieżąco na wszystkie wiadomości. Aplikacja pozwala na obsługiwanie poczty założonej na domenie Outlooka – i nie tylko. Możesz tam podpiąć swojego Gmaila, skrzynki Exchange i wiele innych. 

Pobierz Microsoft Outlook ze Sklepu Play.

Gigant ma wiele innych aplikacji, które na pewno są warte dyskusji i zainstalowania na Waszych urządzeniach mobilnych. Warto pomyśleć jeszcze o takich rozwiązaniach jak Microsoft OneNote – pomoże Ci zapanować nad swoimi notatkami i zredukuje walające się papierowe zapiski po Twoim biurku. Inną ciekawą aplikacją Microsoftu na Androida jest Microsoft OneDrive, Launcher, Twój Telefon i Microsoft Edge. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz efes z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.