Firma zwolniła Ashrafa Ismaila z jego stanowiska dyrektora kreatywnego Assassin’s Creed Valhalla. Były dyrektor Assassin’s Creed Origins jest oskarżony o kłamstwo na temat swojego stanu cywilnego. To natomiast sprawiło, że miał on romans z jedną z fanek serii. W normalnych okolicznościach taka sprawa przeszłaby bez echa. W końcu to jego prywatna sprawa z kim sypia. Rzecz w tym, że na skutek afery z traktowaniem pracowników w Ubisofcie firma ma poważne problemy wizerunkowe. Dlatego też walczy z każdą możliwą patologią, którą można z nią powiązać i robi czystki.

Ubisoft zwalnia dyrektora kreatywnego

Ashraf Ismail był jednym z kilku pracowników Ubisoft, którzy wzięli urlop w czerwcu, kiedy pojawiły się zarzuty niewłaściwego zachowania. Kiedy Ismail był na urlopie, Ubisoft zbadał zarzuty odnośnie do kłamstwa podczas romansu i uznał je za prawdziwe. Serwis Kotaku otrzymał wewnętrzną notatkę potwierdzającą to zdarzenie i informującą o zwolnieniu Ismaila.

W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez zewnętrzną firmę ustalono, że zatrudnienie Ashraf w Ubisoft musiało zostać zakończone.

Firma nie ujawniła szczegółów dochodzenia, powołując się na zastrzeżenia dotyczące poufności. Wiadomo jednak, że konflikt rozpoczął się 21 czerwca, kiedy streamerka o nazwie Dani Porter Bridges oskarżyła Ismaila na Twitterze o kłamstwo na temat zawarcia małżeństwa. Twierdzi ona, że rozmawiała z kilkoma innymi kobietami w społeczności graczy, które miały z nim podobne doświadczenia.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Mi 10 Lite 5G – takimi smartfonami firma zdobywa uznanie

Trzy dni później Ismail napisał na Twitterze, że rezygnuje ze swoich obowiązków w Ubisoft, by zająć się swoimi sprawami osobistymi. Od tego czasu usunął swoje konto na Twitterze. Jak widać, francuski gigant postanowił zostać firmą bez skazy. Nie chce się on nawet kojarzyć osobami, których moralność jest wątpliwa, choćby była taka jedynie na gruncie prywatnym. Miejmy nadzieję, że nie skończy się to na bezpodstawnych oskarżeniach wobec pracowników firmy tak, aby zniszczyć im w jakiś sposób życie. Oczyszczenie Ubisoftu jest ważne, jednak obawiam się, że może ono zajść nieco za daleko.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.