ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
EA Play

Origin i EA Access łączą siły i zmieniają nazwę – ma się bardziej kojarzyć z EA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Często firma stara się stworzyć zupełnie nową markę, która ma budować własne, pozytywne skojarzenia. Takie podejście ma wiele zalet. Dzięki temu produkty mogą kojarzyć się podwójnie pozytywnie ze względu na skojarzenie z dwiema ulubionymi markami. Pozwalają również zadbać o pozytywny odbiór przynajmniej części produktów i usług w razie problemów wizerunkowych jednej z nich. Takie rozwiązanie niesie jednak pewne ryzyko. Czasami tak tworzy konkurencję dla samej siebie. Taki problem dotknął także EA, które postanowiło to w końcu naprawić, a także połączyć dwie usługi w jedną.

EA Play

EA Play

EA ogłosiło w piątek, że konsoliduje swoje subskrypcje Access i Origin Access pod parasolem jednej marki. 18 sierpnia, czyli już jutro EA Access i Origin Access Basic staną się EA Play, a Origin Access Premier zmieni nazwę na EA Play Pro. Warto dodać, że, co roku EA organizuje wydarzenie w Hollywood Palladium podczas E3 o nazwie EA Play. To stwarza pewną dwuznaczność w budowaniu marki. Kiedy w tym roku odbywała się EA Play, musiała to być wirtualna impreza. Została ona nazwana EA Play Live, choć było to przeciwieństwo czegoś, co ma miejsce na żywo. Ten nowy dopisek pozostanie jednak z imprezą raczej na stałe. Tak, aby nie mieszała się ona nikomu z nową nazwą usług, a jednocześnie silnie się z nimi kojarzyła.

Zobacz też: Średnia półka jest lepsza od flagowców – wyniki naszej ankiety

EA oświadczyła, że zmiana nazwy usług jest próbą usprawnienia korzyści dla użytkowników. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

EA Play stawia Cię w centrum uwagi. Przeniesienie wszystkich korzyści do jednej marki jest ważnym krokiem w usprawnieniu naszych usług w celu zapewnienia, że bycie członkiem EA Play jest najlepszym sposobem na zabawę.

Obecni członkowie nie muszą nic robić podczas przejścia. Loginy nie ulegną zmianie, a wszystkie korzyści, które wcześniej otrzymali, pozostaną takie same. Obejmują wyzwania i nagrody w grze, treści tylko dla członków, wczesny dostęp i zniżki na zakupy cyfrowe. Obawiam się jednak, że EA Play nie jest najlepszą nazwą. Mogę się założyć, że złośliwi dość szybko przerobią ją na EA Pay.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy