ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm z luką bezpieczeństwa

Snapdragon 732G nadchodzi – smartfony 4G wcale nie tracą na znaczeniu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm od kilku lat cieszy się dominacją w segmencie procesorów do smartfonów. Zwłaszcza jeśli mówimy o najwyższej i średniej półce. Jednak w ostatnim czasie MediaTek wprowadził na rynek kilka imponujących produktów, w tym tanie układy 5G. To natomiast oznacza, że rozpoczęła się walka pomiędzy liderem a pretendentem do tego tytułu. Starając się utrzymać swoją pozycję na tynku, Qualcomm stara się zaprezentować jak najbardziej atrakcyjne układy. Jednym z nich ma być nadchodzący Snapdragon 732G.

Snapdragon 732G specyfikacja

Według doniesień amerykańska firma planuje wprowadzić na rynek następcę Snapdragona 730G, czyli model 732G. Według doniesień z Twittera chipset ten wykorzystuje dwa rdzenie Kyro 470 Gold i sześć Kyro 470 Silver. Są one odpowiednio taktowane zegarem 2,3GHz i 1,8 GHz. Procesor będzie również wyposażony w procesor graficzny Adreno 618. Źródło dodaje również, że Snapdragon 732G będzie układem wykorzystującym tylko 4G. Niewłączenie modemu 5G może mieć na celu cięcie kosztów. Jest to świetny ruch ze względu na fakt, iż sieć 5G wciąż nie jest powszechnie dostępna. Dlatego też urządzenia 4G wciąż mają sens i swoje miejsce na rynku. Według przecieku nowy SoC zostanie wydany w Wietnamie we wrześniu tego roku wraz ze smartfonem o wartości poniżej 300 dolarów.

Zobacz też: Fortnite na smartfony – skąd dzisiaj pobrać grę na Androida i iOS?

Snapdragon 732G będzie prawdopodobnie zaktualizowaną wersją Snapdragona 730G. SD730 ma podobną architekturę, czyli 2x Kryo 470 Gold (bazujące na Cortex-A76) rdzenie taktowane zegarem 2,2 GHz i 6x Kryo 470 Silver (bazujące na Cortex-A55) taktowane zegarem 1,8 GHz. Różnica polega na większym taktowaniu wydajnych rdzeni. Nowszy procesor ma także lepiej sobie radzić z obliczeniami AI. Pamiętajmy, że to wciąż jedynie plotka. Istnieje więc szansa, że informacje te zostały wyssane z palca. Dlatego warto do nich podchodzić z pewną rezerwą.

Źródło: Gizmochona

Sprawdź najnowsze wpisy