Telegram Video Calls, czyli wideorozmowy, pojawiło się ostatnio w wersji beta aplikacji. Jednak Telegram chyba postanowił zrobić wszystkim użytkownikom prezent z okazji swojej małej rocznicy i udostępnił funkcję już dziś. Zarówno dla tych, którzy korzystają z wersji aplikacji na Androida, jak i na iOS.

Telegram Video Calls

Telegram Video Calls
Telegram Video Calls

Do tej pory nie było możliwości nawiązywania połączeń wideo korzystając z Telegrama. Nowa funkcja to naprawia, choć na razie dostępna ma być tylko dla rozmów z jedną osobą. Wiadomo jednak, że grupowe wideorozmowy pojawią się w komunikatorze i to najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Zważywszy na to, że konkurencja na rynku zrobiła się ostatnio ogromna, to dobry ruch ze strony platformy. Żeby skorzystać z wideorozmowy na Telegramie, trzeba wejść na profil kontaktu, a następnie wybrać ikonę wideo. Komunikator pozwala na całoekranowe połączenia, ale samo okienko można także zminimalizować i przeglądać inne okna czatów w tym samym czasie.

Jako że Telegram szczyci się tym, że podchodzi bardzo poważnie do prywatności swoich  użytkowników, wideorozmowy także mają być objęte pełnym szyfrowaniem end-to-end. To jednak nie koniec nowości, które pojawią się w komunikatorze. Firma postanowiła dodać więcej animowanych emoji, które mają być pomocne w wyrażaniu emocji. Mała rzecz, a może cieszyć. Dodatkowo na swoim blogu, Telegram poinformował, że mija właśnie siedem lat ich obecności na rynku.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 Lite 5G – co oferuje ten smartfon, czyli recenzja sprzętu.

Trzeba przyznać, że w tym czasie udało im się niesamowicie rozwinąć. Telegram jest bowiem jedną z najczęściej pobieranych aplikacji, jeżeli chodzi o komunikatory. Ma także bazę ponad 400 milionów użytkowników, więc firma faktycznie może teraz świętować. Telegram Video Calls to właśnie ukłon w stronę użytkowników, którzy o taką funkcję prosili już od dawna.

Źródło: Telegram

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.