Sony Tablet P wcześniej niż przypuszczano?

Paweł Cebula 2011-11-17

sony-tablet-p
Kilka miesięcy temu, firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dwóch tabletów z systemem Honeycomb. Pierwszy z nich, Sony Tablet S, jest już dostępny. Najwidoczniej japoński producent uznał, że przyszedł czas na rozpoczęcie sprzedaży modelu, który nosi nazwę Tablet P.

Sony Tablet S jest urządzeniem, które dość wyraźnie wyróżnia się pod względem wyglądu. Jego obudowa nie przypomina Transformera, czy Xooma, gdyż ma formę złożonego magazynu – jednym taki kształt odpowiada, inni z kolei są zdania, że takie rozwiązanie niekorzystnie wpływa na ogólny wygląd tego tabletu.

Tablet P z całą pewnością będzie jednym z najbardziej oryginalnie wyglądających tabletów z Androidem na rynku. Sony wykazał się sporą innowacyjnością, produkując urządzenie typu clamshell, które jest wyposażone w dwa ekrany o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1024 x 480 pikseli.

Jeszcze kilka tygodni temu polski oddział koncernu Sony udzielił nam informacji, że najbardziej prawdopodobnym terminem wprowadzenia do sprzedaży Tabletu P jest początek 2012 roku. Wygląda jednak na to, że zaszły pewne zmiany w harmonogramie i pierwsze sklepy rozpoczęły już przedsprzedaż tego tabletu, zapowiadając, że wysyłka rozpocznie się 25 listopada 2011 roku.

Poza bardzo oryginalną budową Tablet P pod względem konfiguracji sprzętowej przypomina większość tabletów z systemem Honeycomb. Urządzenie to zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, moduł WiFi, 3G, Bluetooth. Systemem operacyjnym jest Honeycomb 3.2. Niezbyt dobrą wiadomością jest to, że tablet będzie wyposażony tylko w 4 GB wbudowanej pamięci.

Jeden z włoskich sklepów wycenił urządzenie o podanej wyżej konfiguracji na 565,45 euro. Koncern Sony najprawdopodobniej uznał, że za oryginalność płaci się – i to niemało. Kwestia aktualizacji do Androida 4.0 jest jak najbardziej otwarta. Mimo to martwi bardzo mała ilość pamięci – rozwiązaniem może być zakup odpowiednio dużej karty pamięci (Tablet P jest wyposażony w czytnik kart microSD).

źródło: Notebooknews.it • mibo6666

  Wielka „krecha” po srodku ekranow… do tego male wsparcie dla aplikacji na 2 okienka …do tego beznadziejny „dizajn” – wyglada jak „puderniczka” polaczona z „futeralem” na okulary….ochyda i jak dla mnie to urzadzenie skazane jest na porazke.

  • pabliell

   Tablet moim zdaniem przeznaczony dla kobiet, po złożeniu łatwo można zmieścić do małej torebki.

 • jogurt

  jak dla mnie za wielkie te ramki i trochę tandetnie to wygląda (zawiasy, grubość)

 • PawełK

  Hmm no no cena rzeczywiście niezła, ale wygląda naprawdę ładnie 🙂
  Ciekawe jak się prezentuje złożony.x