Acer Iconia Tab A700 z ekranem o rozdzielczości Full HD?

Newsy

Acer_logo
Większość osób interesujących się tabletami z Androidem z pewnością zauważyła, że praktycznie wszystkie urządzenia z Honeycombem miały bardzo podobną konfigurację sprzętową. Wiele wskazuje na to, że wraz z Tegrą 3 przyszedł czas na zmiany w tej kwestii.

W ciągu ostatnich dni bardzo duże zainteresowanie wzbudziła informacja, zgodnie z którą najnowszy tablet firmy Lenovo, poza wydajnym czterordzeniowym procesorem, będzie wyposażony aż w 2 GB pamięci DDR3, taktowanej z częstotliwością 1600 MHz. Okazuje się, że Acer również nad czymś, co będzie wyróżniało jego produkty z tłumu.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Mamy niemal pewność, że Acer pracuje nie tylko nad Iconią Tab A200 i A510. Niespodziewanie pojawiły się informacje, zgodnie z którymi, tajwański producent przygotowuje również dwa kolejne modele – A700 i A701. Co wiadomo na temat tych dwóch nowych urządzeń?

acer_iconia_tab_a701-580x411

Przede wszystkim, tablety z serii A700 będą korzystały z układu Nvidia Tegra 3 – i nie jest to zaskoczenie. Uwagę zwracać ma przede wszystkim natywna rozdzielczość ekranu, która w tym przypadku wynosić będzie aż 1920 x 1200 pikseli. Aktualnie większość tabletów z Androidem jest wyposażona w ekran o przekątnej 1280 x 800 pikseli.

Do tej pory żaden tablet z Androidem nie dysponował ekranem, będącym w stanie wyświetlić obraz w jakości Full HD. Jeżeli informacje zostaną potwierdzone, to najprawdopodobniej Acer będzie pierwszym producentem, który wprowadzi takie urządzenie do sprzedaży. Pod znakiem zapytania stoi to, jaką przekątną będzie miał ekran.

Pojawienie się dwóch oznaczeń modelu – A700 i A701 – wskazuje na to, że dostępna będzie wersja WiFi, a także model wyposażony w modem obsługujący połączenia 3G lub 4G – w zależności od docelowego rynku.

Zakładając, że model A700 zostanie wyposażony w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, najnowszy układ Nvidia Tegra 3 i system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, śmiało można powiedzieć, że będzie to tablet idealny. Jego cena z całą pewnością nie będzie niska – jednak to całkowicie normalne w przypadku high-endowych urządzeń.

źródło: Slashgear


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x