Właśnie mija rok od inauguracji kampanii Nie zagub dziecka w sieci. W związku z tym resort cyfryzacji przypomina m.in. o poradnikach na temat bezpieczeństwa w sieci. Zachęca również rodziców do rozmowy o wirtualnym świecie ze swoimi dziećmi.

O co chodzi w akcji „Nie zagub dziecka w sieci”?

Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, że nie zachęca rodziców do zakazywania dzieciom korzystania z internetu. Kampania Nie zagub dziecka w sieci pomaga rodzicom w rozmawianiu z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz w towarzyszeniu im podczas korzystania z internetu.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski zwraca uwagę na to, że dla rodziców nie do pomyślenia byłoby zostawienie dziecka samego na stadionie czy dworcu. W końcu jest tam tłum obcych ludzi. Tymczasem internet także jest pełny różnych osób o niekoniecznie dobrych zamiarach. Zagrożenia, przed którymi staramy się uchronić swoje dzieci, nie znikają po zamknięciu drzwi do domu […] Musimy o tym pamiętać i postarać się poznać te zagrożenia i nauczyć się im zapobiegać – tłumaczy szef resortu cyfryzacji. Ministerstwo radzi, by rozmawiać z dziećmi o wirtualnym świecie, a także korzystać z kontroli rodzicielskiej. Zakazywanie korzystania z sieci czy ocenianie oraz karanie za zachowanie dziecka w internecie to zdaniem ekspertów niewłaściwe podejście.

Czytaj także: Prawo jazdy i licznik punktów karnych w aplikacji mObywatel – Sejm wyraził zgodę

Resort cyfryzacji zachęca do odwiedzenia strony www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci, gdzie rodzice mogą znaleźć wiele wartościowych materiałów.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.