Prawo jazdy w aplikacji mObywatel to temat, który wraca jak bumerang – zielone światło dał właśnie Sejm, a to oznacza, że od wyczekiwanej zmiany dzieli nas już naprawdę niewiele. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało w dodatku, że do aplikacji trafi także licznik punktów karnych.

Prawo jazdy w aplikacji na smartfona – Sejm jest za

prawo jazdy w aplikacji sejm

Sejm zajął się wczoraj tzw. pakietem deregulacyjnym dla kierowców. Chodzi o nowelizację Prawa o ruchu drogowym i niektórych innych ustaw. Większość posłów wyraziła swoją aprobatę dla zmian, które pozwolą m.in. na posługiwanie się prawem jazdy w aplikacji mobilnej mObywatel.

Nowe przepisy to wspólna inicjatywa resortów cyfryzacji oraz infrastruktury. Teraz zmiany w prawie swoim podpisem najprawdopodobniej zatwierdzi Prezydent RP. Oczywiście nowe regulacje nie sprawią, że tradycyjnego prawa jazdy nie trzeba będzie posiadać. Zmiana polega na tym, że kierowca nie będzie musiał zawsze wozić przy sobie tego dokumentu. Plastikowe prawo jazdy będzie mogło zostać w domu. Wystarczy, że zainstalujemy aplikację mObywatel, a w niej będziemy mieli prawo jazdy w formie elektronicznej. mObywatel to swoisty wirtualny portfel na dokumenty, do którego regularnie dokładamy nowe elementy – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. Jego resort ponownie zapewnił, że do mObywatela trafi nie tylko prawo jazdy, ale też licznik punktów karnych.

Czytaj także: Instagram nie usuwał skasowanych zdjęć i wiadomości – taki mały bug

O tym, że aplikację mObywatel czekają zmiany, pisaliśmy już wcześniej. Kilka tygodni temu o planach wprowadzenia Prawa Jazdy do aplikacji zaczął świadczyć opis mObywatela w sklepie Google Play.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.