Maszyny sprzedające batoniki czy kawę są w Polsce doskonale znane. Okazuje się jednak, że można zrobić automaty z wódką i ziemniakami – właśnie na taki pomysł wpadli Czesi.

Automaty z wódką i ziemniakami w Czechach – skąd ten pomysł?

automaty z wódką i ziemniakami

O nietypowych elektronicznych maszynach sprzedających produkty spożywcze donosi portalspozywczy.pl. W miejscowości Velhartice na zachodzie Czech pojawił się automat do sprzedaży ziemniaków. Jak to działa? Wrzucamy monety, a z maszyny wypadają 2 kg ziemniaków. Nie zainwestowaliśmy dużych pieniędzy, zrobiliśmy bardzo proste urządzenie – powiedział kierownik lokalnej spółki Vesa Viktor Kopaczka. Po co w ogóle sprzedawać ziemniaki w ten sposób? Chodziło o promocję lokalnych wyrobów spożywczych. Pomysł w dodatku zwraca uwagę turystów. W końcu niecodziennie widzi się tego typu konstrukcję.

U naszych południowych sąsiadów funkcjonują także automaty sprzedające alkohol. Maszyny są zaopatrywane w wino i wódkę. Takie rozwiązanie może jednak budzić wątpliwości. W końcu jak np. zweryfikować wiek osoby korzystającej z takiego automatu? W Czechach (podobnie jak w Polsce) alkohol mogą kupić osoby, które ukończyły 18. rok życia.

Czytaj także: Muzeum Gdańska proponuje wirtualne zwiedzanie – jakie obiekty są dostępne?

Wygląda na to, że Czesi prześcignęli nas jeśli chodzi o kreatywność. Przynajmniej w dziedzinie automatów z produktami spożywczymi. Nie można jednak powiedzieć, że na naszym rynku nic się w tej dziedzinie nie dzieje. Na początku roku Lewiatan otworzył swój pierwszy sklep samoobsługowy, który przypomina właściwie bardzo duży automat zaopatrzony w przeróżne produkty.

źródło: portalspozywczy.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.