Coraz więcej przecieków zdradza, że HMD Global wkrótce zaprezentuje niskobudżetowy smartfon o nazwie Nokia 2.4. Urządzenie to zostało zauważone w bazie Geekbench w poprzednim miesiącu. Najnowszy raport Nokia Power User ujawnił kilka kluczowych informacji na temat specyfikacji telefonów Nokia 2.4. Wynika z nich, że nie ma mowy, aby tańszy wariant dostał aktualizację systemu do nowszej wersji. Choćby producentowi naprawdę mocno na tym zależało.

Nokia 2.4 bez Androida 11

Nokia 2.4 bez Androida 11

Jak zwykle informacje możemy podzielić na niemal pewne, jak i te pochodzące jedynie z plotek. Wyjątkowo zacznijmy od tych drugich. Te mówią o bardzo przyzwoitej baterii o pojemności 4 500 mAh i podwójnym aparacie z modułem głównym 13 Mpix i czujnikiem głębi 2 Mpix. Z przodu ma się natomiast znaleźć oczko aparatu 5 Mpix. Kolejne plotki mówią o 6,5-calowym wyświetlaczu HD+. To akurat zdają się potwierdzać wymiary smartfona z bazy Geekbench, które mówią o 165,85 × 76,3 mm powierzchni urządzenia. Teraz jednak warto przejść do tych bardziej pewnych informacji.

Zobacz też: Czy naprawa Galaxy Buds Live jest trudna? Zespół iFixit rozwiewa wątpliwości

Otóż Nokia 2.4 ma pracować pod kontrolą układu MediaTek Helio P22. Ten ma być wspierany odpowiednio przez 2/3 GB RAM i 32/64 GB pamięci masowej. Smartfon ma w dniu premiery zacząć z Androidem 10 i właściwie na nim skończy. Skąd ta pewność? Otóż Google nie zamierza wspierać w przypadku Androida 11 urządzeń z mniej niż 3 GB RAM. To natomiast oznacza, że tańszy wariant urządzenia nie ma szans na aktualizację. Oczywiście teoretycznie Nokia mogłaby wydać na niego Androida 11 Go, który będzie wymagał właśnie od 1 do 2 GB pamięci operacyjnej. Nie sądzę jednak żeby producent zdecydował się na taki krok. Najprawdopodobniej Nokia 2.4 w wariancie z 2 GB RAM będzie tym niechlubnym przykładem smartfona Nokii bez aktualizacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.