Użytkownicy Andrioda mogą w końcu zagrać w Cywilizację VI, która do Sklepu Play trafiła jedynie pod angielskim tytułem Civilization VI. Wydawcą gry na platformę jest Aspyr Media. To ciekawy ruch, biorąc pod uwagę, że poprzednia gra z serii na Androida pojawiła się od 2K Games. Cyvilization VI to ta sama gra, w którą możemy się cieszyć na platformach Windows, MacOS, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i iOS.

Civilization VI na Androida

Po dodaniu wersji dla systemu Android, Civ6 jest teraz dostępny na wszystkich głównych tradycyjnych i mobilnych platformach. Gra ma bardzo wysokie wymagania techniczne. Dlatego też, aby się nią cieszyć w przyzwoitej jakości, potrzebujemy dość nowego flagowca, chociaż niekoniecznie tegorocznego. Sam takiego nie posiadam, dlatego muszę opierać się na opiniach pierwszych graczy. Przede wszystkim gra jest droga, chociaż w sklepie widnieje jako tytuł darmowy. Wynika to z faktu, że możemy rozegrać 60 pierwszych tur przed jej zakupem. To pozwala zapoznać się z tytułem i ocenić, czy jego sterowanie nam odpowiada.

Zobacz też: Kontroler do PlayStation 5 może mieć znacznie większą baterię od DualShocka 4

Amerykańscy gracze moga wykupić dostęp do pełnej wersji gry za 20 USD. Według opinii w Sklepie Play Polscy gracze są w gorszej sytuacji. Nas taka przyjemność kosztuje 104 PLN. To jednak nie koniec wydatków. Aby cieszyć się pełną grą, warto jeszcze zakupić pakiety rozszerzeń. Rise and Fall jest dostępne jako zakup w aplikacji za 30 USD, a Gathering Storm za 40 USD. Dostępne są również pakiety scenariuszy rozszerzające zakres doświadczenia. Te są wycenione na od 5 do 9 dolarów. Mowa tu jednak o graczach z USA, dla których podano ceny netto. Biorąc pod uwagę podaną wyższą cenę podstawki w Polsce, która wynika w głównej mierze z podatku VAT, będą to kwoty odpowiednio wyższe, których niestety, nie mam jak sprawdzić. Rozumiem jednak, czemu tytuł nie został zoptymalizowany pod słabsze urządzenia. Raczej mało kto wyda na jedną grę połowy kwoty, jaką wydał za swojego smartfona. Tytuł można oczywiście pobrać w Sklepie Play.

Źródło: TechSpot, Sklep Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.