ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec LineageOS 17.1

LineageOS 17.1 na bazie Androida 10 ze wsparciem dla kolejnych smartfonów – m.in. Galaxy A7 2016

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wsparcie smartfonów z Androidem zazwyczaj kończy się po dwóch latach. Gdy upłyną magiczne 24 miesiące, urządzenia nie stają się przecież niezdatne do użytku, a spora część z nich z pewnością mogłaby dostać aktualizację do kolejnej wersji systemu. Na szczęście dzięki tzw. Custom-ROM-om nie wszystko stracone. Jednym z najpopularniejszych jest LineageOS – dziś wsparcie LineageOS 17.1 działającego na bazie Androida 10, dostało kilka ciekawych smartfonów, w tym Galaxy A7 z 2016 roku. Wcześniej załapały się m.in. stare modele OnePlusa.

LineageOS 17.1 już dostępny na kolejnych smartfonach

LineageOS 17

LineageOS cały czas prężnie się rozwija. Jego twórcy pracują w pocie czoła, aby udostępniać swój projekt jak największej liczbie smartfonów. Dzisiaj lista urządzeń ze wsparciem LineageOS 17.1 nieco się powiększyła. Oprogramowanie można teraz zainstalować na poniższych sprzętach:

Zobacz także: Chrome OS systemem dla twórców aplikacji? Firma Google ma śmiałe ambicje

Wszystkie potrzebne do instalacji pliki można znaleźć na podlinkowanych podstronach. Sam proces wgrywania systemu również został tam dokładnie opisany, więc niemal każdy bez większego trudu powinien sobie poradzić. Warto wspomnieć, że wsparcie dla LineageOS 17.1 otrzymuje coraz więcej smartfonów – twórcy projektu z pewnością nie poprzestaną na wymienionych powyżej modelach. Dzięki temu i wielu innym Custom-ROM-om można tchnąć nowe życie w urządzenia, o których producenci już dawno zapomnieli. A to świetna sprawa.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy